جامع خبر:​اسماعیل للـه گانی، مدیرعامل بانک صادرات ایران در سفر یکروزه ای که به مشهد مقدس داشت ضمن دیدار با مهندس عزیزیان قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی بر گسترش تعاملات و تعمیق روابط فی مابین تاکیدکرد. به گزارش جامع خبراز بانک صادرات ایران، للـه گانی در این دیدار طی سخنانی گفت: بانک صادرات ایران […]

جامع خبر:​اسماعیل للـه گانی، مدیرعامل بانک صادرات ایران در سفر یکروزه ای که به مشهد مقدس داشت ضمن دیدار با مهندس عزیزیان قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی بر گسترش تعاملات و تعمیق روابط فی مابین تاکیدکرد.
به گزارش جامع خبراز بانک صادرات ایران، للـه گانی در این دیدار طی سخنانی گفت: بانک صادرات ایران به عنوان بزرگترین بانک خصوصی کشور نقش بسزایی در شکوفایی اقتصاد کشور دارد و میتواند در استان خراسان رضوی به دلیل وجود مضجع شریف حضرت علی بن موسی الرضا (ع) کمک های خوبی در این راستا داشته باشد و مسلماً با همکاری بانک صادرات ایران و آستان قدس رضوی، ظرفیت های تولیدی در استان افزایش چشم گیری خواهد داشت. همچنین باتوجه به ظرفیت های بسیار خوب بانک صادرات ایران در داخل و خارج از کشور و سابقه طولانی و درخشان آن می توانیم همکاری خوبی با مجموعه پیمانکاران آستان قدس رضوی داشته باشیم.
وی افزود: این بانک با استفاده از ابزارهای مالی، اوراق مشارکت، صکوک و سایر ابزارهای مالی می تواند کمک شایانی به پیشرفت پروژه های آستان قدس نماید. بهعلاوه، در خصوص تخصیص تسهیلات ارزی باتوجه به حضور شعب بانک صادرات در کشورهای حاشیه خلیج فارس، می توانیم با بهتر شدن فضای اقتصادی کشور، از این امکانات به نحو مطلوبی برای گسترش همکاریها با آستان قدس استفاده نماییم. این امکان نیز وجود دارد که با تشکیل کارگروه های مشترک با مجموعه آستان قدس رضوی در حوزه های مختلف، پروژه های جدیدی را تعریف کنیم. از سوی دیگر، می توانیم درجهت توسعه و پیشرفت پروژه های قبلی و کارخانجات و مؤسسات تولیدی گام های خوبی برداریم. ما علاوه بر خدمات در حوزه بانکداری، این امکان را داریم که در حوزه های بیمه و کارگزاری بورس نیز با آستان قدس همکاری داشته باشیم.
للـه گانی سپس با تأکید بر ایجاد مرکز مشاوره سرمایه گذاری و مالی در بانک صادرات ایران برای مشتریان ویژه به منظور تحلیل وضعیت اقتصادی پروژه هایشان، درخصوص چگونگی افزایش همکاری ها خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه قریب به اتفاق اموال آستان قدس مربوط به مردم است، همکاری متقابل بانک صادرات ایران با آستان قدس رضوی در پروژه ها و طرح هایی خواهد بود که ارزش افزوده خوبی دارند. ما همچنین می توانیم در مناطق ویژه اقتصادی مانند سرخس و یا در طرح های بزرگی مانند نفت و گاز با آستان قدس مشارکت نماییم.
در ادامه این جلسه، آقای عزیزیان، قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی، با ابراز خرسندی از همکاری و تعامل بانک صادرات ایران با مجموعه آستان قدس رضوی گفت: سطح همکاری و تعامل بانک با مجموعه آستان قدس بسیار مطلوب و رضایت بخش است.
وی افزود: آستان قدس علاوه بر فعالیت در حوزه های فرهنگی، در حوزه های اقتصادی نیز دارای قابلیت و ظرفیت های فراوان است و این مجموعه در بخش های ساختمانی، مشاورهای و همچنین حدود ٢٠ واحد فرهنگی از جمله دانشگاه، روزنامه و بیمارستان فوق تخصصی رضوی فعالیت دارد.
وی سپس با بیان فرصت های پیش روی بین بانک و آن مجموعه، بر همکاری همه جانبه با بانک صادرات ایران تاکید کرد.
شایان ذکر است در این جلسه عرفانی عضو هیأت مدیره و خدایاری سرپرست معاونت سرمایهگذاری و امور شرکت ها حضور داشتند.