جامع خبر:در راستای ساماندهی فروش بلیت به متقاضیان سفرهای هوایی به عتبات عالیات در ایام اربعین حسینی، سازمان هواپیمایی کشوری با هماهنگی ایرلاین‌ها و انجمن شرکت‌های هواپیمایی، نرخ ثابتی برای بلیت پروازهای مسیر مذکور در بازه زمانی ۵ الی ۱۸ آذرماه تعیین کرد. به گزارش جامع خبراز سازمان هواپیمایی کشوری، علی رغم اینکه پروازهای مسیر […]

جامع خبر:در راستای ساماندهی فروش بلیت به متقاضیان سفرهای هوایی به عتبات عالیات در ایام اربعین حسینی، سازمان هواپیمایی کشوری با هماهنگی ایرلاین‌ها و انجمن شرکت‌های هواپیمایی، نرخ ثابتی برای بلیت پروازهای مسیر مذکور در بازه زمانی ۵ الی ۱۸ آذرماه تعیین کرد.
به گزارش جامع خبراز سازمان هواپیمایی کشوری، علی رغم اینکه پروازهای مسیر نجف و بغداد نظیر سایر پروازهای خارجی مشمول قیمت‌گذاری تکلیفی نبوده و تابع عرضه و تقاضاست، اما سازمان هواپیمایی کشوری به منظور پیشگیری از ایجاد بازار سیاه بلیت و فعالیت واسطه‌گران و کنترل نرخ‌های بلیت هواپیما، با برنامه‌ریزی مدون و تفاهم با شرکت های هواپیمایی نسبت به تعیین نرخ ثابت بلیت اقدام کرد.
براساس برنامه ریزی های صورت گرفته، شرکت های هواپیمایی از روز شنبه مورخ ۱۶/۸/۹۴ در سایت های خود و یا نمایندگان رسمی فروش، اقدام به فروش بلیت در مسیر پروازی نجف و بغداد با سقف قیمتی اعلام شده، خواهند کرد.
براساس تفاهم به عمل آمده سقف نرخ ها با توجه به خالی بودن پروازها در یک طرف پروازی، قیمت بلیت هر صندلی هواپیما برای مسیرهای تهران – نجف – تهران ۹۵۰ هزار تومان و تهران – بغداد – تهران ۸۵۰ هزار تومان مصوب شد.
همچنین نرخ بلیت هر صندلی هواپیما در مسیر مشهد – نجف – مشهد برای این ایام یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و در مسیر مشهد – بغداد – مشهد یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان تعیین شد و نرخ بلیت در سایر مسیرها مشابه مسیر تهران خواهد بود.
گفتنی است؛ شرکت‌ها به هیچ عنوان اجازه ندارند نرخ بلیت عتبات را در این ایام بالاتر از نرخ مصوب به فروش برسانند و اگر چنین اتفاقی رخ دهد، تخلف محسوب می شود.
ضمنا لیست دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری که در بازه زمانی یاد شده، برای فروش بلیت عتبات عالیات با شرکت های هواپیمایی طرف قراداد فروش هستند، متعاقبا اعلام خواهد شد.
از آنجا که احتمال کلاهبرداری و فروش بلیت غیرواقع وجود دارد سازمان هواپیمایی کشوری از متقاضیان بلیت سفرهای هوایی خواست از خرید بلیت از سایت های اینترنتی متفرقه که به شرکت های هواپیمایی تعلق ندارند جدا خود داری کرده و در صورت مشاهده هر گونه فعالیت غیرقانونی با شماره تلفن های ۶۱۰۲۲۳۵۵- ۶۱۰۲۲۰۱۵، تلفکس ۶۶۰۴۸۰۰۷، پست الکترونیکی www.shekayat@cao.ir و صندوق پستی ۱۷۹۸-۱۳۴۴۵ دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان هواپیمایی کشوری تماس بگیرند.