جامع خبر:رئیس کل سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه، تسویه مالی برگه های سهام عدالت در سال جاری انجام می شود، گفت: بر همین اساس در سال جاری آخرین بخش سود شرکت ها از طرف مشمولان به حساب خزانه واریز و متناسب با این میزان، سهام آزاد می شود. به گزارش جامع خبراز سازمان خصوصی […]

جامع خبر:رئیس کل سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه، تسویه مالی برگه های سهام عدالت در سال جاری انجام می شود، گفت: بر همین اساس در سال جاری آخرین بخش سود شرکت ها از طرف مشمولان به حساب خزانه واریز و متناسب با این میزان، سهام آزاد می شود.

به گزارش جامع خبراز سازمان خصوصی سازی؛ میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی درباره آزادسازی سهام عدالت، افزود: تاکنون دریافت کنندگان سهام عدالت، اقساط سهام دریافتی را از محل سود تسویه می کردند، در تیرماه سال آینده شرکت ها مجمع برگزار و سود سهام را تقسیم می کنند.

وی درخصوص ارائه لایحه آزادسازی سهام عدالت، اظهار داشت: در لایحه آزادسازی سهام عدالت نکات اجرایی وجود دارد که آیا شرکت های سرمایه گذاری به همین نام یا سازمان های واسط فعالیت کنند یا نه؟ که این موضوعات در دست بررسی است.

وی افزود: دولت علاقه دارد تکلیف موضوع آزادسازی سهام عدالت را امسال مشخص کند؛ اما موضوعاتی مانند بررسی بودجه سال آینده، برنامه ششم توسعه و انتخابات مجلس باعث بالا بودن حجم کاری مجلس تا پایان سال جاری است.

** خصوصی سازی سرخابی ها مشروط به تغییر مصوبه هیات دولت
معاون وزیر اقتصاد درباره خصوصی سازی باشگاه های استقلال و پرسپولیس، افزود: تا زمانی که مصوبه هیات دولت درباره خصوصی سازی باشگاه های استقلال و پرسپولیس تغییر نکند در خصوص واگذاری این دو باشگاه کار خاصی انجام نمی شود زیرا براساس مصوبه مذکور دو باشگاه شرکت فرهنگی محسوب می شوند.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی افزود: با توجه به رکود بازار در سال های ۹۳ و ۹۴ می توان عنوان کرد که سال خوبی برای خصوصی سازی نبود اما امیدواریم با تغییر شرایط اقتصادی، آینده خوبی در پیش داشته باشیم.