جامع خبر:عملکرد بهتر، مصرف انرژی بهینه و طراحی زیبا انتخاب دستگاه‌های تهویه هوای مناسب، برای سرمایش و گرمایش محیط‌های مختلف، از فضای مسکونی گرفته تا دفتر کار و بیمارستان، همیشه یکی از دغدغه‌های مهندسان و طراحان ساختمان بوده است. حالا نیز که بازار مسکن و ساخت و ساز به سمت رونق پیش می‌رود، این دغدغه […]

جامع خبر:عملکرد بهتر، مصرف انرژی بهینه و طراحی زیبا
انتخاب دستگاه‌های تهویه هوای مناسب، برای سرمایش و گرمایش محیط‌های مختلف، از فضای مسکونی گرفته تا دفتر کار و بیمارستان، همیشه یکی از دغدغه‌های مهندسان و طراحان ساختمان بوده است. حالا نیز که بازار مسکن و ساخت و ساز به سمت رونق پیش می‌رود، این دغدغه بیش از پیش احساس می‌شود و سازندگان را برای یافتن دستگاهی با عملکرد مناسب و مصرف انرژی بهینه، به تکاپو می‌اندازد. شرکت سامسونگ الکترونیکس در طراحی و تولید کولرهای گازی تجاری و صنعتی، توجه ویژه‌ای به این موارد داشته و محصولات جدید خود را نیز با توجه به این نیاز سازندگان و البته مصرف‌کنندگان طراحی و تولید کرده است. محصولاتی نظیر تهویه جدید کاست ۳۶۰ درجه، چیلر DVM، نسل جدید DVM S 30HP و دستگاه تهویه مطبوع VRF جدید (DVM S Eco 14HP) که صنعت دستگاه‌های تهویه هوا را با افزایش کارایی مصرف انرژی و بهبود عملکرد، افزایش فضا و بهبود سرعت سرمایش دگرگون خواهد کرد.
طراحی کاست گردان ۳۶۰ جدید سامسونگ
کاست ۳۶۰ عملکردی بی‌نظیر را با طراحی زیبا ترکیب کرده است. فن داخلی‌ منحصربه‌فرد این محصول، جریان هوا را به شکلی‌ هدایت می‌کند که منجر به شکل‌گیری جریانی کاملاً افقی شود و به این طریق لایه‌ای از هوای خنک به وجود بیاید. جریان پیوسته هوا گردان سامسونگ دمای‌ اتاق را به شکل پیوسته از طریق ایجاد توزیع هموار و یکنواخت در محدوده ۳۶۰ درجه‌ای کنترل می‌کند. در این طراحی، ۱۰۰ درصد حجم هوا مفید خواهد بود، در صورتی‌که در کاست‌های ۴ مسیره قدیمی‌، ۲۵ درصد از حجم هوا تلف می‌شد. از طرفی‌، سرعت خنک‌کنندگی نیز ۳۴ درصد بیشتر از نمونه‌های قبلی است.
نسل جدید DVM S 30HP با عملکرد بالا
محصول جدید DVM (تهویه هوای VRF) سامسونگ یعنی DVM S 30HP دارای مجموعه‌ای از ویژگی‌های بی‌نظیر است که عملکرد دستگاه را ارتقا می‌دهد؛ ازجمله یک کمپرسور جدید سوپر مبدل با فناوری تزریق آنی و یک سوپاپ میانبر بهینه شده که ظرفیت گرمایش را تا ۲۹ درصد افزایش می‌دهد. همچنین، اضافه کردن یک مبادله‌کننده گرمایش هیبریدی، محوطه جابجایی‌ گرمایشی را افزایش می‌دهد در حالی‌که یک کنترل سردکنندگی بهینه کارایی را ۱۰ درصد افزایش می‌دهد و یک افشانه بیضی شکل، مسیر جریان هوا را بهبود می‌بخشد و نرخ جریان هوا را تا ۱۷ درصد افزایش می‌دهد.
DVM S Eco 14HP: نسل جدید VRFخانگی سامسونگ
دستگاهDVM S Eco 14HP تهویه‌کننده VRF جدید است و به شکلی طراحی شده که به‌صورت یک واحد متمرکز بیرونی برای آپارتمان‌ها و ساختمان‌های اداری استفاده شود. دستگاه DVM S Eco 14HP از یک کمپرسور مبدل قوی و یک پره موجی شکل بهره می‌برد که گرمایش را تا ۲۰ درصد و جریان هوا را در مقایسه با دستگاه‌های استاندارد VRF تا ۱۰ درصد افزایش می‌دهد.
توان افزایش‌یافته DVM S Eco 14HP (حداکثر ۱۴ اسب بخار) به این معنی است که برای تهویه هوا در داخل آپارتمان یا ساختمان‌های اداری و محل‌هایی‌ که چندین واحد پرهزینه دارند، تنها به یک واحد بیرونی مجزا نیاز است. این دستگاه با امکان نصب تا ارتفاع ۵۰ متر و با حداکثر طول لوله‌گذاری ۱۶۰ متر، تمام مناطق ساختمان را تحت پوشش قرار می‌دهد، در حالی‌که امکان نصب این دستگاه در فضاهای صنعتی نیز میسر است.
چیلر DVM پیشرفته با مصرف بهینه انرژی
چیلر DVM یک سیستم بسیار قوی است که چیلر خنک‌کننده هوا را با جریان سردکننده متغیر (VRF) در یک مجموعه ترکیب می‌کند. در چیلر DVM، سامسونگ یک کمپرسور مبدل در حد استاندارهای جهانی‌ تعبیه کرده است که با قابلیت فناوری تزریق آنی‌، تأمین ۷۵ درصد از ظرفیت گرمایشی را در دمای ۲۰ درجه سانتی‌گراد زیر صفر، در کنار مصرف بهینه انرژی، تضمین می‌کند. این چیلر به مصرف‌کنندگان امکان می‌دهد تا هزینه‌های سالیانه خود را بین ۳۶ تا ۵۰ درصد در مقایسه با چیلرهای صنعتی‌ کاهش دهند./