جامع خبر:مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با وزیر کار و تأمین اجتماعی فدراسیون روسیه در بیمارستان میلاد دیدار کردند و به تشریح شرایط و مکانیزم فعالیت این سازمان پرداخت . به گزارش جامع خبراز سازمان تأمین اجتماعی، دکتر سید تقی نوربخش در دیدار با ماکسیم توپیلین که مدیران ارشد سازمان تأمین اجتماعی نیز حضور داشتند، اظهار […]

جامع خبر:مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با وزیر کار و تأمین اجتماعی فدراسیون روسیه در بیمارستان میلاد دیدار کردند و به تشریح شرایط و مکانیزم فعالیت این سازمان پرداخت .

به گزارش جامع خبراز سازمان تأمین اجتماعی، دکتر سید تقی نوربخش در دیدار با ماکسیم توپیلین که مدیران ارشد سازمان تأمین اجتماعی نیز حضور داشتند، اظهار داشت: تأمین اجتماعی بزرگترین سازمان بیمه گر کشور است که ۴۰ میلیون نفر از جمعیت کشور را تحت پوشش قرار داده است.
وی با بیان اینکه قدمت سازمان تأمین اجتماعی به بیش از ۶۰ سال می‌رسد، گفت: پرداخت مستمری بازنشستگی و تأمین درمان بیمه شدگان مهمترین خدمات این سازمان است .
دکتر نوربخش ادامه داد: علاوه بر این دو مزیت، خدمات دیگری از قبیل پرداخت بیمه بیکاری، غرامت دستمزد ایام بیماری، ایام بارداری، کمک هزینه ازدواج و بسیاری خدمات متنوع دیگر به بیمه شدگان ارائه می‌شود.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: سیستم بیمه های اجتماعی در این سازمان بر اساس مزایای تعریف شده قرار دارد و مکانیزم پرداخت نیز به صورت بین نسلی است.
وی افزود: در سازمان تأمین اجتماعی، بیمه شدگان ۷ درصد از حقوق خود را به عنوان حق بیمه به این سازمان پرداخت و کارفرمایان نیز ۲۳ درصد حقوق را پرداخت می‌کنند و علاوه بر این ۳ درصد حقوق نیز از سوی دولت پرداخت می‌شود و در مجموع سازمان تأمین اجتماعی ۳۰ درصد حقوق افراد تحت پوشش را دریافت می‌کند.
دکتر نوربخش اظهار داشت: یک سوم حق بیمه دریافت شده از سوی سازمان تأمین اجتماعی در بخش درمان بیمه شدگان هزینه می‌شود.
وی با اشاره به بخش اقتصادی سازمان تأمین اجتماعی گفت: برای اینکه منابع مالی وصول شده از حق بیمه ها، در آینده بتواند جوابگوی نیاز بیمه شدگان ومستمری بگیران باشد ،سازمان تأمین اجتماعی اقدام به سرمایه گذاری در بخش های مختلف اقتصادی می کند.
دکتر نوربخش افزود: در حال حاضر سرمایه گذاری سازمان تأمین اجتماعی در هلدینگ های دارویی، ساخت و ساز، گردشگری، سیمان، فولاد و نفت، گاز و پتروشیمی انجام می‌شود.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: برخلاف روسیه در ایران خدمات درمانی مورد نیاز بیمه شدگان به صورت مستقیم و غیر مستقیم از سوی سازمان تأمین اجتماعی ارائه می‌شود.
وی در ادامه به تشریح بخش درمان سازمان تأمین اجتماعی پرداخت و اظهار داشت: در بخش درمان مستقیم، خدمات درمانی سازمان تأمین اجتماعی از طریق ۸۰ بیمارستان و ۳۰۰ مرکز درمانی ملکی در سراسر کشور به بیمه شدگان ارائه می‌شود و در درمان غیر مستقیم نیز بیمارستان‌های دولتی و خصوصی کشور طرف قرارداد با سازمان تأمین اجتماعی هستند و این سازمان از این مراکز درمانی خرید خدمت می کند.
دکتر نوربخش با اعلام آمادگی سازمان تأمین اجتماعی برای همکاری با فدراسیون روسیه در حوزه های بیمه اجتماعی بر استفاده از تجارب طرفین تأکید کرد.

وزیر کار و تأمین اجتماعی فدراسیون روسیه:
سیستم پیشرفته‌ای از بیمه اجتماعی در روسیه وجود دارد

وزیر کار و تأمین اجتماعی فدراسیون روسیه در این دیدار گفت: در کشور روسیه بیمه درمانی و اجتماعی از یکدیگر تفکیک شده‌اند و به صوت کاملا مستقل هستند.

ماکسیم توپیلین اظهار داشت: در روسیه ۲ صندوق بیمه ای با عنوان صندوق بازنشستگی وبیمه اجتماعی وجود دارد.
وی افزود: در صندوق بازنشستگی، به ازای دریافت مبالغی از افراد، درزمان بازنشستگی به آنان حقوق پرداخت می‌شود و در صندوق بیمه اجتماعی به افراد تحت پوشش در زمان بیماری، بارداری و حوادث حقوق پرداخت می شود.
همچنین معاون فنی ودرآمد سازمان تأمین اجتماعی در این دیدار به تشریح شرایط بازنشستگی در ایران پرداخت و گفت: بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی در ایران با داشتن ۳۵ سال سابقه بیمه پردازی بدون شرط سنی بازنشسته می‌شوند.
محمد حسن زدا افزود: افرادی که بیمه پردازی را دیر شروع کرده‌اند با رسیدن به ۶۰ سالگی با حداقل ۱۰ سال سابقه بیمه پردازی می‌توانند بازنشسته شوند که البته این افراد ۱۰ روز حقوق دریافت می‌کنند.
وی ادامه داد: همچنین بیمه شدگان می توانند در سن ۵۰ سالگی با داشتن ۳۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه بازنشسته شوند.
زدا اظهار داشت: میزان حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی بر اساس میانگین ۲ سال آخر دوره اشتغال تعیین می‌شود.
وی در خصوص بازنشستگی بیمه شدگان زن گفت: بانوان می‌توانند با ۵سال سابقه بیمه پردازی کمتر بازنشسته شوند.
معاون فنی ودرآمد سازمان تأمین اجتماعی تصریح کرد: بعد از ۶۰ سال فعالیت سازمان تأمین اجتماعی در ایران، زمان انجام اصلاحات پارامتریک در این سازمان فرا رسیده است و ما برای بهبود فعالیت سازمان در آینده و تداوم خدمت رسانی به بیمه شدگان اصلاحات پارامتریک را دنبال می‌کنیم.
معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی نیز در این دیدار گفت: در بیمارستان‌های ملکی سازمان تأمین اجتماعی تمامی خدمات درمانی به صورت رایگان ارائه می‌شود.
دکتر محمد علی همتی افزود: در مراکز طرف قرارداد این سازمان نیز خدمات درمانی با دریافت فرانشیز ۱۰ درصدی در بخش سرپایی، ۶ درصد در بخش بستری و ۳ درصد برای روستائیان ارائه می‌شود.