جامع خبر:شستن لباس‌ها با دست، انگار هنوز هم بخشی از عادات روزمره زندگی همه ما است؛ از گذشته‌های دور تا امروز که تکنولوژی بر تمامی ابعاد زندگی‌ افراد تأثیر می‌گذارد. هنوز هم بیشتر افراد لباس‌هایشان را قبل از ریختن در ماشین لباس‌شویی، روی سینک با دست می‌شویند و قسمت‌های آلوده‌ای مانند لکه‌های خون، لک لباس […]

جامع خبر:شستن لباس‌ها با دست، انگار هنوز هم بخشی از عادات روزمره زندگی همه ما است؛ از گذشته‌های دور تا امروز که تکنولوژی بر تمامی ابعاد زندگی‌ افراد تأثیر می‌گذارد. هنوز هم بیشتر افراد لباس‌هایشان را قبل از ریختن در ماشین لباس‌شویی، روی سینک با دست می‌شویند و قسمت‌های آلوده‌ای مانند لکه‌های خون، لک لباس کودکان و … را پاک و یا آن را لکه‌گیری می‌کنند. متخصصان اما معتقدند که شستشوی اولیه لباس‌ها در سینک، چیزی مربوط به گذشته است و باید کنار گذاشته شود.

بر اساس تحقیقات انجام شده توسط بنیاد بین‌المللی بهداشت (NSF) که سازمانی جهانی در ارتباط با سلامت و امنیت است، مشخص شد که سینک‌ها محلی مناسب برای تجمع جرم‌ها و آلودگی‌ها هستند. چراکه محیط مرطوب داخل سینک، منشأ تکثیر انواع باکتری‌ها است. به این ترتیب، با تماس لباس‌ها با سینک، لباس‌ها نه تنها تمیز نمی‌شوند بلکه به آلودگی آن‌ها نیز افزوده می‌شود.

شرکت سامسونگ الکترونیکس، به‌عنوان یک شرکت پیشرو در ارائه محصولات نوآورانه، اخیراً به راه‌حلی میانه در این باره دست یافته است، که نه منجر به ترک عادت قدیمی شود و نه در آن از آلودگی خبری باشد. این شرکت مدل جدید ماشین لباس‌شویی Activ Dualwash را معرفی کرده که یک سینک در آن تعبیه شده است. این سینک، مجهز به صفحه شست‌وشو و همچنین یک منبع پمپاژ آب است که باعث می‌شود تمامی پروسه شست‌وشو، از جمله شست‌وشوی اولیه، یک‌جا انجام شود. مهندسان سامسونگ، این سینک را با سطحی موج‌دار طراحی کرده‌اند تا فرایند ساییدن لکه‌ها از روی لباس راحت‌تر انجام شود.

سامسونگ که فراهم کردن یک سبک زندگی راحت را یکی از اهداف تولید محصولات نوآورانه خود قرار داده است‌، با طراحی ماشین لباس‌شویی Activ Dualwash در دو مدل ۱۱ و ۱۳ کیلویی دردسر انتقال لباس‌های پیش‌شسته شده را از جایی به جای دیگر از بین برده است. این لباس‌شویی با ارائه امکان شست‌وشوی اولیه در سینک ماشین، زحمت افراد را به میزان چشمگیری کم می‌کند. سینک تعبیه شده داخل ماشین، به‌عنوان فضایی مجزا برای شستن راحت‌تر لکه‌های سخت عمل می‌کند. علاوه بر این، الیاف لطیفی مانند ابریشم و برخی پارچه‌های نازک که باید با دست شسته شوند، نیز در این سینک شسته می‌شوند. پس از لکه‌گیری یا شست‌وشوی اولیه، لباس‌ها و آب مورد استفاده در شستشو به آسانی به داخل ماشین منتقل می‌شوند و درنتیجه مصرف آب کاهش‌پیدا کرده و از ریختن لباس‌ها به زمین جلوگیری می‌شود.

لباس‌شویی جدید سامسونگ همچنین فرایند شست‌وشو را به‌وسیله فناوری سرعت بالای خود تسریع می‌کند که در این ماشین برای نخستین بار معرفی شده است. به این ترتیب، مصرف‌کنندگان می‌توانند مقدار مناسبی از لباس‌های کثیف را در کمتر از ۳۶ دقیقه بشویند. به‌علاوه، ویژگی آکواجت این دستگاه از نیروی جت‌های آبی با شدت بالا استفاده می‌کند تا به آرامی بیشترین مقدار لباس را بشوید. همچنین اسپری قدرتمند آن، تمیزی لباس‌‌ها را تضمین می‌کند، در حالی‌که پسماندی نیز روی لباس یا داخل مخزن شوینده باقی نمی‌گذارد./