جامع نیوز: تفاهمنامه های همکاری بین بانک ملت و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و صندوق رفاه دانشجویی با حضور مسوولان ارشد این سازمان ها منعقد شد. به گزارش جامع نیوز به نقل از روابط عمومی بانک ملت، این تفاهمنامه که به امضای دکتر محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و علی رستگار مدیرعامل […]

جامع نیوز: تفاهمنامه های همکاری بین بانک ملت و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و صندوق رفاه دانشجویی با حضور مسوولان ارشد این سازمان ها منعقد شد.
به گزارش جامع نیوز به نقل از روابط عمومی بانک ملت، این تفاهمنامه که به امضای دکتر محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و علی رستگار مدیرعامل بانک ملت رسید، سطح همکاری های دو سازمان را از طریق تمرکز حساب های وزارت و واحدهای تابعه و گسترش بسترهای مناسب برای ارائه خدمات و تسهیلات بانکی ارتقا خواهد داد.
دکتر فرهادی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در مراسم امضای این تفاهمنامه با قدردانی از اقدامات خوب بانک ملت، این بانک را بانکی پیشرو در عرصه نوآوری ها و انجام پروژه های بزرگ خواند و اظهار داشت: بانک ملت در حمایت از سرمایه گذاری های ریسک پذیر، تامین مالی پروژه های مهم و حیاتی و حمایت از تولید عملکرد خوبی داشته است.
وی حمایت بانک ملت از علم و فناوری و اقتصاد دانش بنیان را شایسته قدردانی دانست و گفت: جامعه دانشگاهی و پارک های علم و فناوری هم با توجه به پتانسیل ها و زیرساخت های بانک ملت باید همکاری بیشتری با این بانک داشته باشند.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به فعالیت بیش از ۱۶۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور تاکید کرد که گردش مالی شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک های علم و فناوری بیش از یکهزار میلیارد تومان بوده است.
به گفته وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، زمینه های همکاری زیادی میان مجموعه این وزارتخانه با بانک ملت وجود دارد که می تواند در نهایت به پیشرفت علمی اقتصادی کشور منتج شود.
علی رستگار مدیرعامل بانک ملت هم اظهار امیدواری کرد که این تفاهمنامه منشا خیر و برکت برای کشور باشد.
وی با اشاره به برگزاری جلسات متعدد برای نهایی کردن تفاهمنامه میان بانک ملت و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یادآور شد: ما سال ها پیش نخستین شعبه را در دانشگاه تهران با هدف حمایت از تجاری سازی دانش از طریق اعطای تسهیلات و صدور کارت های الکترونیک برای دانشجویان دایر کردیم و امیدواریم که با عملیاتی شدن این تفاهمنامه، خدمات مناسبی را به مجموعه وزارت علوم و کل جامعه دانشگاهی کشور ارائه کنیم.
مدیرعامل بانک ملت، این بانک را یکی از بزرگ ترین موسسات مالی کشور و سامانه محب بانک ملت را در نظام بانکی کشور بی نظیر خواند و ادامه داد: این سامانه نشانه برتری بانک ملت در زمینه فناوری اطلاعات است که باعث وفاداری و افزایش سطح رضایت مشتریان بزرگ شده است.
رستگار با بیان این نکته که بانک ملت از دیرباز ارتباطات خوبی با دانشگاه های بزرگ کشور داشته است، گفت: حمایت از شرکت های دانش بنیان از محورهای مهم فعالیت های این بانک است.
وی همچنین با اشاره به آمادگی این بانک برای فعالیت در دوران پساتحریم تاکید کرد: تمامی مقدمات لازم برای صدور کارت های ارزی فراهم شده است
دکتر امید، معاون اداری مالی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری هم در سخنانی، اظهار داشت: بانک ملت از بانک هایی است که از گذشته ارتباط خوبی با دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری داشته است.
وی با اشاره به ایجاد نخستین شعبه بانک ملت در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و حمایت از پژوهشگران، تصریح کرد: در این سال ها تسهیلات خوبی بدون تشریفات اداری پیچیده از سوی این بانک برای کارهای پژوهشی و فناوری اختصاص داده شده است و به همین دلیل هم اکنون دانشگاه ها و پارک های فناوری، بانک ملت را به عنوان بانک حامی علم و فناوری می شناسند.
وی استحکام زیرساخت های بخش فناوری اطلاعات را از مهم ترین ویژگی های بانک ملت خواند و اضافه کرد: این قابلیت می تواند در مرحله جدید که وزارت علوم در حال سامانه سپاری فعالیت های مالی خود است، بسیار موثر واقع شود.
معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، انعقاد تفاهمنامه با بانک ملت را باعث ارتقای فعالیت های پژوهشی و فناوری در کشور ذکر کرد و افزود: دیدگاه مدیران ارشد این بانک نسبت به سرمایه گذاری در اقتصاد دانش بنیان بسیار امیدوارکننده است.
بر اساس این گزارش، علاه بر امضا و تبادل تفاهمنامه میان بانک ملت و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، تفاهمنامه ای نیز میان این بانک و صندوق رفاه دانشجویی منعقد شد که به امضای علی رستگار مدیرعامل بانک ملت و دکتر یزدان مهر رییس صندوق رفاه دانشجویی رسید.