جامع خبر:جشنواره محصولات آرایشی و بهداشتی گیاهی با هدف ارایه روش های فرآوری و استفاده صنعتی گیاهان دارویی از ۲۵ آذر ماه به مدت ۱۰ روز در محل باغ گیاه شناسی ملی ایران برگزار می شود. به گزارش جامع خبرنشست خبری اولین جشنواره محصولات آرایشی و بهداشتی گیاهی باحضور خانم دکترسفیدکن(رییس ستادبرگزاری ومعاون پژوهشی موسسه […]

جامع خبر:جشنواره محصولات آرایشی و بهداشتی گیاهی با هدف ارایه روش های فرآوری و استفاده صنعتی گیاهان دارویی از ۲۵ آذر ماه به مدت ۱۰ روز در محل باغ گیاه شناسی ملی ایران برگزار می شود.
به گزارش جامع خبرنشست خبری اولین جشنواره محصولات آرایشی و بهداشتی گیاهی باحضور خانم دکترسفیدکن(رییس ستادبرگزاری ومعاون پژوهشی موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع کشور).دکتررضایی(مدیربرگزاری).خانم خدابخش (مدیرارتباطات)وباحضورتعدادی ازرسانه ها درباغ گیاه شناسی ایران برگزارشد.
دکترسفیدکن گفت:در این جشنواره انواع فرآورده های آرایشی و بهداشتی که در فرمولاسیون آنها از ترکیب های طبیعی، عصاره ها و اسانس های گیاهی استفاده شده است، عرضه می شوند.
وی ادامه داد:تهیه فرآورده های آرایشی بهداشتی یکی از اشتغال زاترین و پردرآمدترین راه های فرآوری گیاهان دارویی است که توسعه آن در کشور ضمن جلوگیری از صادرات گیاهان خام، به توسعه صنایع مرتبط کمک و راهی برای صادرات این محولات سالم و طبیعی فراهم می کند و مردم را به سمت استفاده از محصولات سالم تر سوق می دهد.از این رو، از تمام نهادها، دستگاه ها، انجمن ها، تولیدکنندگان و سایر اقشار علاقمند به توسعه فرهنگ آموزش و بهره برداری صحیح از گیاهان دارویی کشور، انتظار می رود با حمایت مادی و معنوی خود زمینه حضور فعال تولیدکنندگان فرآورده های آرایشی بهداشتی را فراهم کنند.
معاون پژوهشی موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع کشورعنوان کردبرگزاری این جشنواره در باغ زیبای گیاه شناسی ملی ایران، فرصت مناسب را برای مردم فراهم می کند که ضمن بازدید از این جشنواه و تهیه محصولات آرایشی بهداشتی سالم و طبیعی، از مناظر طبیعی و دل انگیز باغ گیاه شناسی نیز لذت ببرند.
درخاتمه دکتررضایی خاطرنشان کردبخش تحقیقات گیاهان دارویی موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع کشور، به عنوان متولی تحقیقات گیاهان دارویی در عرصه منابع طبیعی، از سال ها پیش فعالیت های گسترده ای را در زمینه شناسایی و معرفی گیاهان دارویی، کشت و اهلی کردن، استخراج و آنالیز مواد موثره انجام داده و در معرفی گیاهان دارویی، قابلیت ها و مزایای استفاده از آنها و نیز روش های بهره برداری یا فرآوری به مردم نقش ویژه ای را ایفا کرده است.