جامع خبر:نخستین جشنواره ملی کسب و کارهای نوپا در حوزه صنعت و معدن اسفندماه سال جاری در محل دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود. به گزارش جامع خبراز بانک صنعت و معدن ، داریوش سهرابی مشاور مدیرعامل و مدیر امور مشتریان و روابط عمومی این بانک ضمن بیان موضوع یاد شده افزود : محورهای جشنواره مزبور […]

جامع خبر:نخستین جشنواره ملی کسب و کارهای نوپا در حوزه صنعت و معدن اسفندماه سال جاری در محل دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود.
به گزارش جامع خبراز بانک صنعت و معدن ، داریوش سهرابی مشاور مدیرعامل و مدیر امور مشتریان و روابط عمومی این بانک ضمن بیان موضوع یاد شده افزود : محورهای جشنواره مزبور را که با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت، بانک صنعت و معدن و دانشگاه صنعتی امیرکبیر به اجرا درخواهد آمد ایده‌های فناورانه و نوآورانه مرتبط با بخش صنعت و معدن تشکیل می‌دهد.
وی افزود :این جشنواره از سه بخش نمایشگاه ایده‌های نوآورانه، نمایشگاه سرمایه‌گذاران کارآفرین و رقابت ایده‌های برتر تشکیل خواهد شد و فرصتی مناسب را برای ارتباط بین سرمایه‌گذاران کارآفرین و صاحبان ایده فراهم خواهد آورد.
سهرابی تصریح کرد:حمایت مالی بانک صنعت و معدن از ایده‌های برتر و آماده فاز تجاری‌سازی که دارای توجیه فنی، مالی و اقتصادی باشند و ارائه خدمات مشاوره‌ای و بررسی مالی توسط این بانک، شرکت‌های زیرمجموعه آن و مدیریت فناوری و توسعه نوآوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر از دستاوردهایی است که شرکت‌کنندگان در جشنواره از آن بهره‌مند خواهند شد.
گفتنی است، سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری به پیشتازی اقتصاد دانش‌بنیان و افزایش سهم تولید و صادرات محصولات و خدمات دانش‌بنیان در منطقه اشاره مستقیم دارد و کسب و کارهای نوپا (Start Up) به دلیل این که ماهیت اصلی آنها مبتنی بر ایده‌های نوآورانه بنا شده می‌تواند نماد کامل یک سازمان مبتنی بر اقتصاد دانش‌بنیان باشد.