چامع خبر:دومین رویداد تدکس کیش (TEDxKish 2016) اوایل سال آینده برگزار می‌شود. این کنفرانس با موضوع «تکانه» یا «مومنتوم»، از ۱۵ تا ۱۷ اردیبهشت سال ۱۳۹۵ در جزیره کیش میزبان شرکت‌کنندگان و مدعوین خواهد بود. به گزارش جامع خبرمژده اسکندری، برگزارکننده و رئیس گروه اجرایی رویداد تدکس کیش، از آغاز به کار این گروه برای […]

چامع خبر:دومین رویداد تدکس کیش (TEDxKish 2016) اوایل سال آینده برگزار می‌شود. این کنفرانس با موضوع «تکانه» یا «مومنتوم»، از ۱۵ تا ۱۷ اردیبهشت سال ۱۳۹۵ در جزیره کیش میزبان شرکت‌کنندگان و مدعوین خواهد بود.
به گزارش جامع خبرمژده اسکندری، برگزارکننده و رئیس گروه اجرایی رویداد تدکس کیش، از آغاز به کار این گروه برای رویداد سال آینده، خبر داد و گفت: «در تلاش هستیم تا سال آینده رویدادی برگزار کنیم که طنین جهانی داشته باشد.» وی با اشاره به بازخورد بسیار خوب کنفرانس سال گذشته در میان کارآفرینان ایرانی، شرکت‌کنندگان و علاقه‌مندان این حوزه، ادامه داد: «سال گذشته، نقطه شروع و به نوعی تولد این کنفرانس بود که بازخورد بسیار خوبی هم داشت. چیزی که من از آن لذت می‌برم، تأثیر بالقوه این رویداد بر جوانان است و همچنین معجزه ارتباطاتی که در طی کنفرانس و رخدادهای جانبی آن شکل می‌گیرد، بدون دخالت مستقیم از طرف ما.» اسکندری همچنین در مورد رویداد سال آینده تدکس عنوان کرد: «می‌خواهیم زمینه‌ را برای یک فعالیت کم‌سابقه فراهم کنیم؛ یک همکاری محلی با طنین جهانی. دوست دارم از همه دعوت کنم تا در رویداد سال آینده، با همکاری یکدیگر به خلق و تجربه ایده‌های جدید بپردازیم.»

رویداد تدکس کیش ۲۰۱۶، مانند دوره گذشته با همکاری و حمایت سازمان منطقه آزاد کیش برگزار می‌شود. دکتر مونسان، مدیرعامل این سازمان با اعلام حمایت از این رویداد گفت: «تدکس کیش فرصت بی‌نظیری‌ برای تبادل ایده‌های خلاقانه و بستری برای همکاری بین اندیشمندان ایران و جهان است.» همچنین دکتر جیرفتی معاون سرمایه‌گذاری و اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش ضمن استقبال از برپایی چنین رویدادی در جزیره کیش عنوان کرد: «ما مفتخریم که میزبان تدکس کیش ۲۰۱۶ هستیم. این میزبانی در حقیقت انعکاس دیدگاه کیشوندها (شهروندان کیش) نسبت به ایده‌ها و تحولات قرن ۲۱ است.»

رویداد تدکس کیش که سال آینده دومین کنفرانس خود را تجربه می‌کند، برای نخستین بار، فروردین ماه سال جاری در کیش برگزار شد. رویدادهای تدکس، زیرمجموعه‌ مستقلی از کنفرانس جهانی سالانه تد (TED) هستند که در ونکوور کانادا برگزار می‌شود. تدکس، تحت نظارت و استانداردهای تد جهانی، رویدادهای خود را در شهرهای مختلف جهان برگزار می‌کند. تاکنون بیش از ۱۰ هزار رویداد تدکس در سراسر جهان برگزار شده است. در ایران نیز رویداد تدکس در شهرهای مختلفی از جمله تهران، اصفهان، زنجان و قزوین و نیز دانشگاه تهران برگزار می‌شود. تدکس کیش نیز یکی از این رویدادهاست که سال گذشته با حضور مهمانان مختلفی از جمله گری لوییز، سفیر سازمان ملل در ایران، نادره شاملو مشاور ارشد سابق بانک جهانی و همچنین جمع کثیری از کارآفرینان و نوآوران ایرانی و خارجی برگزار شد. این کنفرانس میزبان ۸۱۰ نفر از شرکت‌کنندگان بود که بیش از ۱۰۰ نفر از آنها از کشورهای دیگر در این رویداد حضور یافته بودند.

لازم به ذکر است در حاشیه کنفرانس تدکس کیش ۲۰۱۵ و در کنار سخنرانی ۲۷ نفر از چهره‌های سرشناس کارآفرینی و اقتصادی داخلی و خارجی، کارگاه‌ها و نشست‌هایی در حوزه‌های تفکر طراحی، کارآفرینی، محیط‌زیست و فرهنگ و هنر برگزار شد. همچنین به ۹ گروه از نوآوران جوان ایرانی که پروژه‌ها و ایده‌های آنها به‌عنوان برترین‌ها شناخته شده بود، جایزه TEDxKish Prize تعلق گرفت. برندگان این جایزه از تسهیلاتی چون کمک هزینه شرکت در تدکس و ملاقات با شتاب‌دهنده‌های کسب‌وکار بهره‌مند شدند