جامع خبر:دکتر فرحی مدیر عامل پست بانک ایران در بازدید از بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی الکامپ با حضور در غرفه وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات طی نشست خبری با خبرنگاران رسانه ها اظهار داشت این بانک دارای دو رویکرد اصلی است که یکی از آن، بعنوان بانک تخصصی حوزه IT و بانک […]

جامع خبر:دکتر فرحی مدیر عامل پست بانک ایران در بازدید از بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی الکامپ با حضور در غرفه وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات طی نشست خبری با خبرنگاران رسانه ها اظهار داشت این بانک دارای دو رویکرد اصلی است که یکی از آن، بعنوان بانک تخصصی حوزه IT و بانک توسعه ای روستایی است. بر این اساس تلاش میکند با تامین مالی بخشهای IT و ICT آنها را مورد حمایت قرار دهد.
وی افزود: یکی دیگر از رویکردهای این بانک حضور گسترده در تمامی نقاط کشور و ارائه خدمات متنوع بانکی به منظور فراهم نمودن دسترسی عمومی هموطنان به این خدمات است که در همین راستا در بیش از ۱۲ هزار نقطه حضور دارد.
فرحی تصریح کرد: خوشبختانه زیرساختهای وزارت ارتباطات و فنآوری اطلاعات بستر مناسبی را برای توسعه و گسترش خدمات پست بانک ایران در سطح کشور ایجاد کرده است و این بانک آمادگی لازم برای تامین مالی فعالان حقیقی و حقوقی بخشهای مختلف را دارد.
مدیرعامل پست بانک ایران عنوان کرد: با توجه به تفاهم نامه منعقده با صندوق توسعه ملی، این بانک تسهیلات مورد نیاز کسب و کارهای خرد و متوسط (SMEها) را برای حمایت از تولید در سطح کشور پرداخت می کند که سقف آن برای اشخاص حقیقی ۱۰ میلیارد ریال و اشخاص حقوقی ۱۰۰ میلیارد ریال و نرخ آن نیز ۱۰ درصد می باشد.
وی با بیان این که در سال گذشته بالغ بر ۸۰ هزار فقره تسهیلات در سطح روستاها پرداخت شده است، گفت: باجه های پست بانک ایران تمامی خدمات پولی و بانکی را به صورت لحظه ای (online) به هموطنان ارائه می کنند.
همچنین دکتر فرحی در این نشست به همه سوالات خبرنگاران پاسخ داد.