جامع خبر:سایت خبری فرارسانه (OTT News) برای پوشش خبری حوزه OTT و IPTV رونمایی شد. به گزارش جامع خبرحسن نجفی سولاری مشاور وزیر ارشاد و فرهنگ اسلامی در مراسم رونمایی از سایت فرارسانه گفت: در حال حاضر دنیای ما در یک فضای گسترده‌تر به نام دنیای مجازی در حال رقم خوردن است و بنابراین ما […]

جامع خبر:سایت خبری فرارسانه (OTT News) برای پوشش خبری حوزه OTT و IPTV رونمایی شد.
به گزارش جامع خبرحسن نجفی سولاری مشاور وزیر ارشاد و فرهنگ اسلامی در مراسم رونمایی از سایت فرارسانه گفت: در حال حاضر دنیای ما در یک فضای گسترده‌تر به نام دنیای مجازی در حال رقم خوردن است و بنابراین ما باید در این حوزه یک فرهنگ سازی ناب داشته باشیم.
وی ادامه داد: در حال حاضرباید ۱۲۰ خدمت فرهنگی در دولت الکترونیکی به مردم ارایه شود و با وجود شبکه شبکه ملی اطلاعات می‌توانیم انواع ابرهای فرهنگی اجتماعی موسیقی سینمایی و… را برای جامعه ایجاد کنیم.
وی با اشاره به تکنولوژی‌های ایجاد شده در این فضا در کشور گفت: صدا و سیما چندین سال است که در حال پیاده‌سازی تکنولوژی رسانه IPTVیا IPمدیا است که با ورود این فناوری به خانه‌ها، مردم با کیفیت عالی‌تر صدا و تصویر خواهید داشت.
نجفی سولاری در مورد سایت فرارسانه گفت: سرویسی که امروزافتتاح می شود سرویس OTT است که با IPTV متفاوت است. در OTT ما می توانیم انواع و اقسام سرویس‌ها را سوارکنیم، این امر می‌تواند یک بستر جذاب برای ارایه سرویس‌های بازی، ویدیو، متن، عکس، فیلم ، خبر و سینما در فضای مجازی کشور باشد و اگر حمایت شود گام مهمی در کشور به حساب می‌آید.
در ادامه این مراسم امیر حسین اسدی عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف و مدیرعامل سایت فرا رسانه درباره این سایت گفت: سایت فرارسانه با هدف تولید و توزیع اخبار، مقالات، محتوا و دانش درباره صنت فناوری اطلاعات و ارتباطات با نگاه کاربردی به دو حوزه IPTV و OTT راه اندازی شده است.
وی افزود: این سایت در نظر دارد تا با استفاده از ظرفیت‌های علمی و فناوری کشور، زمینه ساز توسعه فناوری‌های نوین رسانه‌‌ای و فرهنگ‌سازی باشد. معرفی فناوری‌های نوین، معرفی شرکت‌های دانش بنیان، انعکاس اخبار فناوری‌‌های OTT و IPTV از ماموریت‌های این سایت است.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما در مورد بی طرفی در تحلیل رسانه‌ای گفت: سیاست اصلی این سایت بی طرفی رسانه‌ای است و تلاش می‌کند محتوای مفید در حوزه رسانه‌های جدید را با والاترین ارزش در اختیار مخاطبان خود قرار دهد.
وی گفت: پوشش اخبار حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و برندهای روز با هدف جذب مخاطب عمومی، فرهنگسازی در حوزه OTT و IPTV، سایت مرجع محتوایی در حوزه OTT و IPTV ، جذب مخاطب عام و تبدیل آن به مخاطب OTT و IPTV و زمینه‌سازی جهت ارتباط با تولید کنندگان محتوا، توزیع کنندگان و مشتریان از دیگر اهداف ما در سایت فرارسانه و دانشگاه صنعتی شریف است.
گفتی است سایت تحلیلی خبری فرا رسانه به نشانی www.ottnews.ir در دسترس علاقه‌مندان است.
در این مراسم همچنین اعلام شد دانشگاه صنعتی شریف در تاریخ ۲۹ و ۳۰ بهمن ماه سال جاری ماراتن تولید محتوای دیجیتال را درکشور برگزار می‌کند.
همچنین اردیبهشت ماه سال آینده همایش ملی انیمیشن، بازی، تولید دانش و تجارت جهانی برگزار می‌شود که در کنار این همایش ملی، برگزاری جلسات کارشناسی در حوزه تولید و انیمیشن خواهیم داشت.