جامع خبر:با نخستین سامانه تور مجازی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، امکان نمایش۳۶۰ درجه و ۳ بعدی مراکز ثبت جهانی شده به کاربران فراهم شده است. به گزارش جامع خبر، در نمایشگاه امسال سازمان میراث فرهنگی در کنار معرفی چندین خدمت الکترونیکی از جمله سامانه بلیت الکترونیکی، سامانه نظارت بر اماکن اقامتی و […]

جامع خبر:با نخستین سامانه تور مجازی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، امکان نمایش۳۶۰ درجه و ۳ بعدی مراکز ثبت جهانی شده به کاربران فراهم شده است.
به گزارش جامع خبر، در نمایشگاه امسال سازمان میراث فرهنگی در کنار معرفی چندین خدمت الکترونیکی از جمله سامانه بلیت الکترونیکی، سامانه نظارت بر اماکن اقامتی و سامانه گردشگری مجازی، برای نخستین بار سامانه تور مجازی را نیز معرفی کرده است.
صادق مردانی معاون فاوا مرکز فناوری اطلاعات و تحول اداری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درباره این سامانه توضیح داد: در سامانه تور مجازی به آدرس vtour.ichto.ir مراکز ثبت جهانی شده با استفاده از تصویربرداری پاناروما به صورت ۳۶۰ درجه و ۳ بعدی به مخاطب نمایش داده می‌شود و کاربر می‌تواند با ابزار موس یا ابزار صفحه لمسی در صفحه حرکت کند به طوری که احساس حضور در آن مکان بازسازی می‌شود.
وی گفت: در فاز نخست، ۱۸‌‌ مرکز که به ثبت جهانی رسیده‌اند در این سامانه قرار داده شده‌اند که در حال حاضر سامانه به بازدیدکنندگان نمایشگاه در الکامپ معرفی می‌شود و تا پایان هفته برای استفاده عموم روی پورتال سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قرار خواهد گرفت.
وی ادامه داد: در بخش میراث فرهنگی، سایتی را راه‌اندازی کرده‌ایم که در آن سایت اموال شناسایی و ثبت شده است. همچنین این سایت می‌تواند خدمات و اطلاعات مناسبی را در اختیار مجموعه‌داران خصوصی قرار دهد.
مردانی گفت: در بحث نظارت بر عملکرد دستگاه‌های گردشگری، سایتی را راه‌اندازی کرده‌ایم تا در صورت نارضایتی از این دستگاه‌ها پیگیری‌های لازم را انجام دهیم. این سایت در ایام دهه فجر رونمایی خواهد شد.
معاون فاوای مرکز فناوری اطلاعات سازمان میراث فرهنگی گفت: در بخش صنایع دستی نیز کارت الکترونیکی صنعتگر و کارت الکترونیکی مجوز کارگاه تولید را تهیه کرده‌ایم که در سالن ۴۱ نمایشگاه الکامپ معرفی می‌شود.