جامع خبر:چهارمین اجلاس منطقه اسکاپ به منظور تقویت ارتباطات حمل و نقل جنوب – جنوب غرب آسیا و آسیای مرکزی با حضور نمایندگانی از ۱۵ کشور این منطقه در تهران آغاز به کار کرد. به گزارش جامع خبردبیر چهارمین اجلاس منطقه ای اسکاپ روز یکشنبه در حاشیه برگزاری این اجلاس افزود: هدف از برگزاری این […]

جامع خبر:چهارمین اجلاس منطقه اسکاپ به منظور تقویت ارتباطات حمل و نقل جنوب – جنوب غرب آسیا و آسیای مرکزی با حضور نمایندگانی از ۱۵ کشور این منطقه در تهران آغاز به کار کرد.

به گزارش جامع خبردبیر چهارمین اجلاس منطقه ای اسکاپ روز یکشنبه در حاشیه برگزاری این اجلاس افزود: هدف از برگزاری این نشست بین المللی تقویت ارتباطات منطقه ای حمل و نقل و شناسایی چالش ها و فرصت های آن در جهت تقویت همکاری های کشورهای عضو این اجلاس است.

تیمور بشیر گنبدی افزود: ضعف ارتباطات حمل و نقل در بین کشورهای منطقه هزینه های تجارت را افزایش داده ، بنابراین تقویت ارتباطات کشورها در حوزه حمل و نقل ضرورت دارد تا بتوانیم این هزینه های را کاهش دهیم.

وی اظهار داشت: نمایندگانی از ۱۵ کشور جنوب – جنوب غرب آسیا و آسیای مرکزی در چهارمین اجلاس منطقه ای اسکاپ در تهران حضور دارند ،تا پس از ارائه راهکارهای مناسب بتوانند به یک طرح جامع در شبکه حمل و نقل دست پیدا کنند.

دبیر چهارمین اجلاس منطقه ای اسکاپ یادآور شد: این اجلاس توسط وزارت راه و شهرسازی و با همکاری دفتر زیر منطقه ای اسکاپ (دهلی نو) در تهران برگزار می شود و فردا (دوشنبه )با صدور بیانیه ای به کار خود پایان می دهد.

به گفته وی، علاوه بر نمایندگانی از کشورهای نپال، میانمار، هند، پاکستان، افغانستان، بنگلادش، ترکیه، قزاقستان، تاجیسکتان، قرقزیستان، ازبکستان، آذربایجان، نمایندگانی نیز از بانک جهانی، سازمان همکاری های اکو، بانک توسعه آسیایی و سازمان همکاری های اقتصادی شانگهای در این اجلاس حضور دارند.

نخستین اجلاس اسکاپ در سال ۲۰۰۷ در کره جنوبی برگزار شد، دومین اجلاس در سال ۲۰۱۰ در اندونزی و سومین اجلاس آن در سال ۲۰۱۲ در تهران برگزار شده بود و طبق برنامه دفتر زیر منطقه ای اسکاپ در دهلی نو، چهارمین اجلاس نیز که امروز (یکشنبه ) در تهران گشایش یافته ، دوشنبه (فردا) سی ام آذرماه بکار خود پایان می دهد.