جامع خبر:معاون بازاریابی و فروش گروه خودروسازی سایپا از آغاز طرح های جدید سایپا در تعویض خودروهای فرسوده و دست دوم در ۱۰۰ نمایندگی برتر گروه خودروسازی سایپا خبر داد. به گزارش جامع خبر، دکتر رضا تقی زاده معاون بازاریابی و فروش گروه خودروسازی سایپا در نشست خبری خود با اعلام این خبر افزود: گروه […]

جامع خبر:معاون بازاریابی و فروش گروه خودروسازی سایپا از آغاز طرح های جدید سایپا در تعویض خودروهای فرسوده و دست دوم در ۱۰۰ نمایندگی برتر گروه خودروسازی سایپا خبر داد.

به گزارش جامع خبر، دکتر رضا تقی زاده معاون بازاریابی و فروش گروه خودروسازی سایپا در نشست خبری خود با اعلام این خبر افزود: گروه خودروسازی سایپا در راستای کاهش آلودگی هوا، در سطح کشور اقدام به برگزاری دو طرح ویژه کرده است که مطمئناً تاثیر بسیار خوبی را در این موضوع خواهد گذاشت.

وی با اشاره به سود ۲۱ درصدی مشارکت در طرح تعویض خوردوهای فرسوده گروه خودروسازی سایپا افزود: در فاز اول این طرح برخی از خودروهای خانواده X100 در اختیار ثبت نام کنندگان قرار خواهد گرفت و محدودیتی بابت انتخاب خودرو از سوی تعویض کننده خودرو وجود نخواهد داشت و پس از آن در صورت استقبال از طرح تمامی خودروهای سایپا در کلاس های مختلف به طرح افزوده خواهد شد.

تقی زاده با بیان اینکه قسمت اعظم آلودگی ناشی از آلایندگی خودروها را محصولات قدیمی و کاربراتی تشکیل می دهند تصریح کرد: جایگزینی خودروهای جدید گروه خودروسازی سایپا که استانداردهای مورد نظر در موضوع آلایندگی را پاس کرده اند هم به سود مصرف کننده و هم به سود جامعه خواهد بود.

معاون بازاریابی و فروش سایپا تاکید کرد: جایگزینی و استفاده این خودروها از جهت کاهش مصرف سوخت و هزینه های نگهداری به سود مصرف کننده خواهد بود و در مقابل نیز به دلیل کاهش ایجاد آلایندگی در هوا کمک قابل توجهی به وضعیت آلایندگی ناشی از دود خودروها می کند.

تقی‌زاده با بیان این‌که خودروهای سواری با عمر ۲۰ سال و بیشتر و خودروهای وانت با عمر ۱۵ سال و بیشتر قابلیت شرکت در این طرح را خواهند داشت، خاطرنشان کرد: ارزش گواهی اسقاط هر خودروی فرسوده ۲.۵ میلیون تومان است که به سایپا ارائه می‌شود.

وی در ادامه ضمن تشریح طرح تعویض خودروهای دست دوم بیشتر از ۵ سال سن افزود: احراز مالکیت و ورود خودروهای دست دوم به چرخه بازسازی از مزایای این طرح است؛ در این طرح از تجربه های گذشته استفاده و ذی نفع خرید و فروش را نمایندگی مجاز تعیین کرده ایم و سایپا تنها وارد نظارت بر ارائه گارانتی می شود.
تقی زاده افزود: در فاز نخست، ۱۰۰ نماینده برتر از نظر فروش و خدمات، اجازه ورود به این طرح را خواهند داشت و نمایندگان در این طرح مادام العمر نیستند و اگر تعهدات را رعایت نکنند در مرحله نخست جریمه و در مرحله بعد، از طرح اخراج می شوند.

وی با بیان این‌که در فاز اول خودروهای تیبا هاچ‌بک، تیبا، پراید ۱۱۱، پراید ۱۳۱، وانت پراید و انواع وانت نیسان در این طرح عرضه خواهند شد، تصریح کرد: در فاز دوم نمایندگی‌هایی که فعالیت خوبی داشته باشند می‌توانند نسبت به عرضه خودروهای تندر ۹۰ ، پارس تندر، ساندرو و برلیانس اقدام کنند.

معاون فروش و بازاریابی سایپا گفت: براساس این طرح، افرادی که خودروهای دست دوم خود را عرضه می کنند می توانند خودروهای نو را تحویل بگیرند؛ در این شرایط مشتری از تسهیلات ۲۱ درصد بهره مند می شود این در حالی است که اگر خودروی خود را در بازار آزاد عرضه کنند و وجه آن را برای خرید خودرو بیاورند باید تسهیلات با نرخ بیش از ۳۰ درصدی دریافت کنند.

وی افزود: در این طرح خودروهای دست دوم از مشتریان خریداری و وضعیت فنی و ایمنی آنها چک و ایرادات برطرف می‌شود پس از آن مجددا این خودروها با گارانتی یکساله وارد بازار خواهد شد