شنبه, ۰۴ اسفند ۱۳۹۷

ظریف؛ ریسک‌پذیرترین سیاستمدار سال ۲۰۱۵

جامع خبر:یک موسسه تحقیقاتی انگلیسی وزیر امور خارجه کشورمان را به عنوان ریسک‌پذیرترین سیاستمدار جهان در سال ۲۰۱۵ معرفی کرد.

موسسه بین‌المللی سنجش ریسک‌پذیری سیاسی ( گلوبال ریسک اینسایت) محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران را در میان سیاستمداران ریسک‌پذیر جهان در سال ۲۰۱۵ به عنوان فرد نخست معرفی کرد.بر اساس گزارش گلوبال ریسک اینسایت، سال ۲۰۱۵ به لحاظ ریسک سیاسی یک سال هیجان انگیز و پرماجرا بوده است چرا که تحولات جهانی متعددی رخ داده و بسیاری از مناطق با خشونت مواجه بوده ا‌د . هرچند با نگاه دقیق به رویدادهای سال ۲۰۱۵ به روشنی می توان دریافت که توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ مهم‌ترین و موثرترین رویدادی بوده است که در سال جاری به وقوع پیوست.محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران از طریق دیپلماسی و مذاکره توانست به توافقی دست یابد که منجر به بازگشت ایران به جامعه بین‌الملل می‌شود.
این موسسه بین‌المللی در ادامه گزارش داد: هر چند هنوز زود است که گفته شود توافق هسته‌ای با موفقیت پایان می یابد، دیپلماسی و فن بیان ماهرانه ظریف به ایران و آمریکا اجازه داد تا بر سر میز مذاکره ای بنشینند و توافقی حاصل کنند که لغو تحریم‌ها علیه اقتصاد ایران را به همراه دارد.
این یک کار برجسته و مهم است که ارزش تقدیر دارد. وزیر امور خارجه ایران نشان داد که یک سیاستمدار سرسخت و مذاکره کننده کاردان است که ادامه فعالیتش در عرصه سیاست خارجی ایران می‌تواند فرصت های خوبی را در دوران پساتحریم در ایران ایجاد کند.بر اساس این گزارش، نارندرا مودی نخست وزیر هند ریسک‌پذیرترین سیاستمدار جهان در سال ۲۰۱۴ شناخته شده بود

نوشته شده توسط تحریریه در جمعه, ۰۴ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۱ ق.ظ

  • دیدگاه‌ها برای ظریف؛ ریسک‌پذیرترین سیاستمدار سال ۲۰۱۵ بسته هستند
  • 51 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.