جامع خبر:وزیر امور خارجه کشورمان گفت: ما گزارش اقدامات، فعالیت‌ها و پیگیری‌های خود در مورد تصمیم اخیر کنگره آمریکا مبنی بر ایجاد محدودیت جهت سفر به ایران را به “هیأت نظارت بر روند اجرای برجام” در شورای عالی امنیت ملی ارائه خواهیم کرد. به گزارش جامع خبر، محمدجواد ظریف در نشست مطبوعاتی مشترک با همتای […]

جامع خبر:وزیر امور خارجه کشورمان گفت: ما گزارش اقدامات، فعالیت‌ها و پیگیری‌های خود در مورد تصمیم اخیر کنگره آمریکا مبنی بر ایجاد محدودیت جهت سفر به ایران را به “هیأت نظارت بر روند اجرای برجام” در شورای عالی امنیت ملی ارائه خواهیم کرد.

به گزارش جامع خبر، محمدجواد ظریف در نشست مطبوعاتی مشترک با همتای مغولستانی‌اش در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر این که روز گذشته چند تن از نمایندگان کمیسیون امنیت ملی نامه‌ای به شورای عالی امنیت ملی نوشتند و با توجه به تصمیم اخیر کنگره آمریکا درخواست کرده‌اند که روند اجرای برجام متوقف شود، تصریح کرد: من نیز این موضوع را در اخبار ملاحظه کردم که گویی گروهی از دوستان به شورای عالی امنیت ملی نامه نوشتند.

او با اشاره به تشکیل هیأت نظارت بر روند اجرای برجام در شورای عالی امنیت ملی بر اساس نامه مقام معظم رهبری گفت: این هیأت تشکیل شده و وزارت خارجه نیز یک عضو آن است و اگر این نامه خطاب به این هیأت نوشته شده باشد در اولین جلسه این هیأت، نامه بررسی می‌شود و در مورد آن تصمیم‌گیری می‌شود.

رییس دستگاه دیپلماسی کشورمان با اشاره به اقدامات و پیگیری‌های وزارت خارجه در ارتباط با تصمیم اخیر کنگره آمریکا ادامه داد: ما در وزارت خارجه به سهم خود اقدامات لازم را در این ارتباط انجام داده‌ایم و کماکان پیگیر این موضوع هستیم و من علاوه بر دیداری که در نیویورک با وزیر خارجه آمریکا داشته‌ام در این مدت ده‌ها ایمیل و تماس دیگر نیز بین بنده و ایشان و همکارانم و همکاران ایشان و هم‌چنین اعضای گروه ۱+۵ و اتحادیه اروپا صورت گرفته است.

ظریف با ابراز امیدواری مبنی بر این که این گونه تصمیمات و اقدامات مانعی جهت اجرای برجام نشود تاکید کرد:‌ وزارت خارجه گزارشی از عملکرد و پیگیری‌های خود در این ارتباط را به هیأت نظارت شورای عالی امنیت ملی ارائه خواهد داد و این هیأت تصمیم می‌گیرد که شرایط ما چگونه است.