جامع خبر:کنفرانس مطبوعاتی چهارمین دوره همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات صبح امروز شنبه ۱۲دی ماه در محل سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران برگزار شد. به گزارش جامع خبر، این نشست با حضور ناصرعلی سعادت، رئیس سازمان و رئیس چهارمین دوره همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات، علی آذرکار، عضو هیات مدیره سازمان و […]

جامع خبر:کنفرانس مطبوعاتی چهارمین دوره همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات صبح امروز شنبه ۱۲دی ماه در محل سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران برگزار شد.
به گزارش جامع خبر، این نشست با حضور ناصرعلی سعادت، رئیس سازمان و رئیس چهارمین دوره همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات، علی آذرکار، عضو هیات مدیره سازمان و رئیس دبیرخانه همایش، اصغررضانژاد، دبیر سازمان و الهه نجفی، دبیر کمیته علمی همایش و خبرنگاران رسانه های تخصصی فناوری اطلاعات و حوزه اقتصاد برگزار شد.
در ابتدای این نشست، ناصرعلی سعادت، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای با اشاره به برگزاری سه دوره اخیر همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات و برگزاری همایش چهارم گفت: سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران طی سه سال گذشته با هدف ارتقاء سطح آگاهی مدیران دولتی و خصوصی با مفاهیم مدیریت IT، سلسله همایش های راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات را برگزار کرده است و امسال چهارمین دوره همایش را روزهای ۱۴ و ۱۵دی ماه با موضوع سازوکارهای سنجش، پایش و کنترل در حوزه راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات برگزار می کند.
سعادت با تشریح موضوع اصلی همایش چهارم راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات گفت: موضوع مدیریت فناوری اطلاعات و به خدمت گرفتن آن در ارگان ها و سازمان های مختلف، محور کلی همایش طی سه دوره اخیر بوده اما امسال بر بحث سنجش و کنترل فناوری اطلاعات در حوزه مدیریت و راهبری IT تمرکز فراوانی شده و مقالات مفصلی طی دو روز برگزاری همایش با این محور ارائه خواهد شد.
رئیس چهارمین دوره همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات تاکید کرد: به دلیل ضرورت آشنایی تمام نهادها و سازمان های دولتی و خصوصی با بحث مدیریت فناوری اطلاعات، مخاطبان این همایش همه مدیران بخش خصوصی، دولت وصاحبان صنایع و بانک ها هستند.
افزایش ۱۰۰درصدی حجم مقالات همایش چهارم
علی آذرکار، مسئول کمیسیون استاندارد و تدوین مقررات سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران به عنوان رئیس دبیرخانه برگزاری چهارمین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات در این نشست به تشریح اهداف سازمان در برگزاری همایش پرداخت و گفت : تلاش سازمان در برگزاری دوره های مختلف همایش این بوده که از چشم انداز کاربردی و تجربی به مقوله مدیریت فناوری اطلاعات بپردازد؛ چراکه مخاطبان ما از قشری هستند که با موضوعات کاربردی بیشتر سروکار دارند.
آذرکار در این رابطه ادامه داد: امسال نمونه های موفق مدیریت کاربردی فناوری اطلاعات متمرکز بر بحث سنجش و پایش فاوا درنهادها و سازمان های مختلف طی دو روزهمایش با حضور کارشناسان و صاحب نظران ارائه شده و مورد بررسی قرار می گیرد.
رئیس دبیرخانه چهارمین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات با اشاره به استقبال مثبت از برگزاری این همایش گفت: حجم مقالات و محتوای فزاینده این همایش در زمینه مدیریت و راهبری فناوری اطلاعات باعث شد برخلاف سال های قبل که همایش در یک روز برگزار شد،امسال طی دو روز برگزار شود.
آذرکار درخصوص هدف سازمان از برگزاری این همایش ادامه داد: هدف نهایی سازمان از برگزاری این همایش، توسعه فضای کسب و کاردرحوزه مشاوره و مدیریت فناوری اطلاعات است؛ امیدواریم با تجارب مطرح شده در این همایش و برگزاری نمایشگاه جانبی آن، بتوانیم به توسعه فعالیت در این فضا کمک کنیم.
او با اشاره به همکاری انجمن انفورماتیک ایران و سازمان در برگزاری چهارمین دوره همایش گفت: امسال سازمان با همکاری انجمن انفورماتیک ایران این همایش را برگزار می کند تا تجارب کاربردی حوزه مدیریت وراهبری فناوری اطلاعات به نظریه های دانشگاهی این حوزه پیوند بخورد.
ارائه طرح جایزه ارتقای ظرفیت کارفرمایی
رئیس دبیرخانه چهارمین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات دربخش دیگری از صحبت هایش به موضوع مشکلات بخش خصوصی در زمینه ناآشنایی کارفرمایان با تعریف و هدایت پروژه های IT اشاره کرد و گفت: با توجه به این مشکل، دبیرخانه دائمی همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات موضوع طرح “جایزه ارتقای ظرفیت کارفرمایی” را مطرح کرده است. این طرح به منظور ارتقا ظرفیت کارفرمایی در برون‏سپاری پروژه‏‌های فناوری اطلاعات، طراحی شده است.
به گفته آذرکار، از طریق فرآیند ارزیابی سالانه مرتبط با این جایزه، سازمان‏‌ها و بنگاه‏‌ها با مدل‏ بلوغ فرآیندی تامین خدمات و محصولات فناوری اطلاعات آشنا می شوند و می توانند معیارهایی را برای ارزیابی ظرفیت کارفرمایی ایجاد کنند.
آذرکار دراین رابطه ادامه داد: دبیرخانه طرح جایزه ارتقای ظرفیت کارفرمایی، همچنین به منظور ترویج این مدل‏‌ها به عنوان بازوی مشورتی سازمان‏‌ها ایفای نقش خواهد کرد.

برگزاری نشست تخصصی مشاوره مدیریت IT
در بخش دیگری از این کنفرانس خبری، الهه نجفی، دبیر کمیته علمی چهارمین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات درخصوص ارائه تجربیات موفق حوزه مدیریت فناوری اطلاعات در این همایش گفت: امسال تجارب کاربردی و موفق نهادها و شرکت هایی همچون سازمان فناوری اطلاعات ایران، سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران و اصفهان، وزارت امور اقتصاد و دارایی ، سازمان تامین اجتماعی و شرکت هایی همچون فناپ و کاشف معرفی و ارائه خواهد شد.
نجفی همچنین با اشاره به اتفاق جدید این همایش گفت: امسال برای نخستین بار در همایش، نشست تخصصی مشاوره مدیریت فناوری اطلاعات، چالش ها و راهکارهای آن با حضور مدیران و اساتید دولتی و خصوصی از حوزه مختلف همچون سازمان امور مالیاتی، سازمان مدیریت صنعتی ایران، سازمان نظام صنفی رایانه ای، سازمان فناوری اطلاعات، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و نمایندگان شرکت های مشاوره حوزه IT برگزار می شود و موضوع ارتقاء کارفرمایی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.
دبیر کمیته علمی چهارمین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات درخصوص حضور و سخنرانی یکی از چهره های بین المللی حوزه مشاوره و مدیریت فناوری اطلاعات در همایش خبر داد و گفت: امسال آقای ادوارد کاربات، مشاور یکی از ۵ شرکت برتر تولیدکننده برندهای مدیریت خدمات فاوا در جهان از کشور آفریقای جنوبی دراین همایش به معرفی و ارائه جدیدترین راه کارهای مدیریت و راهبری فناوری اطلاعات در جهان می پردازند. همایش از این طریق به دنبال اشتراک گذاری تجارب داخلی و خارجی میان مدیران و مشاوران حوزه مدیریت فناوری اطلاعات است.
کمیسیون استاندارد و تدوین مقررات سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران با همکاری انجمن انفورماتیک ایران، چهارمین دوره همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات را روزهای دوشنبه ۱۴ و سه شنبه ۱۵دی ماه ۱۳۹۴ از ساعت ۸الی ۱۶ در مرکز مطالعات و بهره وری منابع انسانی سازمان مدیریت صنعتی برگزار می کند.