جامع خبر:سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران با همکاری انجمن انفورماتیک ایران، چهارمین دوره همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات را در روزهای دوشنبه و سه شنبه ۱۴ و ۱۵دی ماه جاری در مرکز مطالعات و بهره وری منابع انسانی تهران برگزار می کند. به گزارش جامع خبراز سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران، ناصرعلی […]

جامع خبر:سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران با همکاری انجمن انفورماتیک ایران، چهارمین دوره همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات را در روزهای دوشنبه و سه شنبه ۱۴ و ۱۵دی ماه جاری در مرکز مطالعات و بهره وری منابع انسانی تهران برگزار می کند.

به گزارش جامع خبراز سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران، ناصرعلی سعادت، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای و رئیس چهارمین دوره همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات با اعلام این خبر گفت: سازمان در راستای ارتقاء سطح آگاهی مدیران دولتی و خصوصی با موضوع مدیریت فناوری اطلاعات و به خدمت گرفتن آن در ارگان ها و سازمان ها، این همایش را برگزار می کند.
سعادت با اشاره به رویکرد سلسله همایش های راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات طی سه دوره گذشته ادامه داد: دردوره های گذشته، همایش بیشتر به تشریح مفاهیمی همچون “راهبری سازمانیIT” و” آموزش و آگاهی کارفرمایان فناوری اطلاعات” و همچنین ممیزی فناوری اطلاعات پرداخته است؛در این دوره بر موضوع ” سازوکارهای سنجش، پایش و کنترل در حوزه راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات ” تمرکز شده است.
رئیس هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران با بیان اینکه، کشور در ابتدای راه مدیریت فناوری اطلاعات است، گفت: برخلاف ایران، درکشورهای دیگر سال هاست که استانداردهای راهبری و مدیریتICT کاملا تبیین و اجرایی شده و سازمان مصر است که از طریق برگزاری این همایش ها، فضایی فراهم کند تا متخصصان، مدیران و دانشجویان بتوانند با چالش های مدیریت فناوری اطلاعات و استانداردهای روز دنیا آشنا شوند.
سعادت با اشاره به اینکه اولویت سازمان نظام صنفی رایانه ای، فراهم کردن زمینه برای توسعه صنعت ICT گفت: هدف نهایی سازمان، توسعه اقتصادی صنعت فاوا و اشتغال زایی در این حوزه است؛ درواقع برگزاری این همایش علاوه بر اطلاع رسانی و افزایش آگاهی جامعه فناوری اطلاعات کشور، باید منجر به تاثیرات مثبت اقتصادی در کسب و کار ICT شود.
رئیس چهارمین دوره همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات تاکید کرد: به دلیل ضرورت آشنایی تمام نهادها و سازمان های دولتی و خصوصی با بحث مدیریت فناوری اطلاعات، مخاطبان این همایش همه مدیران بخش خصوصی، دولت وصاحبان صنایع و بانک ها هستند.
سعادت با اشاره به ضرورت آشنایی کارفرمایان پروژه های حوزه ICT با مدیریت فناوری اطلاعات گفت: یکی ازمشکلات بخش خصوصی ناآگاهی کارفرمایان به ویژه کارفرمایان دولتی نسبت به نیازهای خود در این صنعت است و ضرورت دارد بخش خصوصی به ارتقاء این آگاهی کمک کند. بالارفتن این آگاهی باعث می شود فرایند کاری سازمان ها درحوزه فاوا بهبود پیدا کرده و بهینه شود.
به گفته سعادت مدیریت بهینه فناوری اطلاعات در سازمان ها تاثیر مستقیمی بر افزایش درآمدهای آن سازمان دارد؛ سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران قصد دارد در این همایش با معرفی چند نمونه موفق مدیریت فناوری اطلاعات در مجموعه ها، کاربرد این موضوع در توسعه صنایع را نشان دهد.
رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای با اشاره به ضرورت تدوین نقشه راه مدیریت و راهبری فناوری اطلاعات از سوی بخش خصوصی گفت: بخش خصوصی برای ترسیم نقشه راه مدیریت و راهبری فناوری اطلاعات نباید منتظر دولت شده و باید پیش قدم شود؛ قطعا جلب مشارکت و حمایت دولت برای اجرای هدفمند و فراگیر این موضوع از سوی بخش خصوصی ضرورت دارد.
سعادت تدوین نظام ممیزی فناوری اطلاعات را در نهایت به عنوان یکی از خروجی های ارزشمند برگزاری سلسله همایش های راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات عنوان کرد و گفت: سازمان نظام صنفی رایانه ای آمادگی دارد تا همچنان از طریق تعامل مثبت با دستگاه های دولتی و حاکمیتی، نظام ممیزی فناوری اطلاعات را در کشور پیاده سازی کند.
او ادامه داد: در این راه ضروری است که ممیزان IT در دل بخش خصوصی شکل بگیرند و با تایید سازمان نظام صنفی رایانه ای در نهایت از سوی نهادهای دولتی و حاکمیتی فاوا به دستگاه های مختلف ابلاغ شوند.

براساس اعلام روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران، این همایش قرار است از ساعت ۸ صبح لغایت ۱۶ روزهای دوشنبه ۱۴ دی ماه و سه شنبه ۱۵ دی ماه جاری در مرکز مطالعات و بهره وری منابع انسانی سازمان مدیریت صنعتی به آدرس تهران، خیابان شیخ‎بهایی جنوبی، خیابان ایران‎شناسی، خیابان نهم برگزار شود. علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص این همایش می توانند به وب سایت همایش با آدرس www.itcg.ir مراجعه کنند.