سه شنبه, ۰۱ مرداد ۱۳۹۸

وزیر صنعت، معدن و تجارت:

برای تولید خودرو با کشورهای اروپایی، کره جنوبی و ژاپن در حال مذاکره هستیم

جامع خبر:وزیر صنعت، معدن و تجارت از ادامه مذاکرات برای همکاری های بین المللی در زمینه خودرو با برخی کشورهای اروپایی و همچنین کشورهای آسیای شرقی از جمله کره جنوبی و ژاپن خبر داد.

به گزارش جامع خبرمحمدرضا نعمت زاده امروز دوشنبه در حاشیه سومین همایش صنعت خودرو درباره مذاکره با خودروسازان جهان گفت: در حال حاضر با شرکت های اروپایی گفت و گو شده است اما با خودروسازان دیگر خارج از اروپا نیز در حال مذاکره هستیم.
وی افزود: امروز هیات بزرگی از کره جنوبی در ایران حضور دارد و با آنها دیدار خواهم داشت و برای سرمایه گذاری مشترک تاکید زیادی دارم.
وزیر صنعت ادامه داد: در این زمینه با ژاپنی ها نیز داریم مذاکره می کنیم؛ با کشورهایی که صاحب نام و دارای اعتبار صنعتی در خودرو هستند، همکاری خواهیم داشت.
نعمت زاده در پاسخ به این پرسش که چه برنامه ای برای ارزآوری صنعت دارید، گفت: اگر صادراتمان را فعال کنیم به طور قطع می توانیم ارزآور باشیم؛ اما در طول زمان این کار انجام خواهد شد؛ تحقق آن بستگی به این دارد که چقدر در رابطه با عمق ساخت داخل، کار کنیم.
نعمت زاده تصریح کرد: در همه مذاکرات و توافق های جدید اصرار داریم عمق ساخت از حداقلی شروع شود و به ۷۰ تا ۸۰ درصد برسد؛ همچنین بتوانیم ۳۰ درصد محصولات را صادر کنیم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: در این شرایط ارزآوری ما خیلی بیشتر از ارزبری می شود.
نعمت زاده در مورد موضوع کاهش تعرفه خودرو نیز گفت: تعرفه ها در هر کشور برای حمایت منطقی از صنعت در نظر گرفته می شود؛ فکر می کنیم در حال حاضر این تعرفه ها منطقی است اما این روند به تدریج با افزایش توانمندی های داخلی، کاهش خواهد یافت.
وی همچنین درباره همکاری های خودرویی با ترکیه گفت: قصد داریم در بخش اقتصادی و صنعتی همکاری هایمان را با ترکیه گسترش دهیم و خودرو نیز یکی از بخش های عمده صنعتی در دو کشور است.
وی ادامه داد: پیش از این مذاکراتی انجام شده است که خودروی مشترک تولید کنیم و به همدیگر قطعات بدهیم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: تفاهم امروز که بین انجمن های قطعه سازی دو کشور امضا شد، می تواند منجر به آغاز این حرکت شود.
امروز در در حاشیه سومین همایش صنعت خودرو تفاهمنامه ای میان انجمن قطعه سازان ایران و انجمن قطعه سازان ترکیه امضا شد.
وی افزود: بعد از توافق هسته ای با کشورهای ۱+۵ و عملیاتی شدن برجام، فضای جهان نسبت به کشورمان عوض شده است؛ یکی از سفیران کشورهای غربی به من گفت در سال گذشته فعالان اقتصادی از ما می پرسیدند که آیا می توانیم به ایران برویم و کار کنیم؟ اما در این دو، سه ماه گذشته شرایط تغییر کرده و آنها سوال می کنند که چه موقع برای همکاری به ایران برویم؟
وزیر صنعت با اشاره به گرایش صنعتگران داخلی و خارجی به گسترش سرمایه گذاری ها گفت: لازمه کار این است که خودمان را به روز کنیم؛ این چند سال گذشته سبب شده است که صنعت ما نیز در بخش سرمایه گذاری و تولید کمتر مورد توجه قرار بگیرد. در دو سال اخیر حرکت برعکس شده است اما باید به کارمان سرعت دهیم.
وی ابراز امیدواری کرد، با مشارکت و دسترسی به دانش فنی خوب و در کنار آن استفاده از توانمندی مهندسان داخلی و مراکز علمی و دانشگاهی، به شرایط مناسب تری در صنعت خودرو دست پیدا کنیم.

نوشته شده توسط تحریریه در دوشنبه, ۱۰ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۶:۳۷ ب.ظ

  • دیدگاه‌ها برای برای تولید خودرو با کشورهای اروپایی، کره جنوبی و ژاپن در حال مذاکره هستیم بسته هستند
  • 46 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.