سه شنبه, ۰۱ مرداد ۱۳۹۸

ارائه نقشه نما رایگان به شهروندان منطقه ۷

جامع خبر:شهردار منطقه ۷ از ارائه نقشه نما به صورت رایگان از طریق دفاتر تسهیلگری سطح منطقه با هدف تشویق شهروندان به بهسازی و نوسازی بافت فرسوده خبر داد.
به گزارش جامع خبراز شهرداری منطقه ۷، دکتر سعید طلوعی با اعلام این مطلب افزود: دفاتر تسهیل گری در بافت فرسوده ایجاد شده اند،که عمده ترین و اصلی ترین وظیفه آنها برقراری ارتباط با ساکنان بافت های فرسوده، معرفی مشوق ها، تسهیلات و معافیت های موجود و حل مشکلات احتمالی آنها در زمینه های نوسازی بناها و تجمیع ساختمان ها است.
وی تصریح کرد: دفاتر تسهیلگری با بررسی شرایط محلات دارای بافت فرسوده، پیشنهادهایی را به ساکنان این محلات برای افزایش ضریب ایمنی و استحکام بناها، افزایش رفاه و جذب مشارکت از طریق سرمایه گذاران علاقه مند تا مرحله صدور پروانه ساختمانی ارائه می دهند.
شهردار منطقه ۷ با اشاره به نوسازی بیش از ۴۰ درصد بافت فرسوده سطح منطقه، خاطرنشان کرد: درصورت نوسازی در پلاک های واقع در بافت فرسوده مصوب تسهیلاتی مانند وام مسکن، معافیت کامل از پرداخت عوارض، واگذاری یک طبقه متراکم تشویقی حفظ امتیاز انشعابات آب و برق و گاز، صدور پروانه ساختمانی بر اساس تجمیع فیزیکی پلاک ها و موکول کردن تجمیع ثبتی به زمان دریافت پایان کار از سوی شهرداری به مالکان تعلق می گیرد.
وی با تاکید بر اینکه نوسازی در بافت فرسوده یک پروژه زمان بر است و نیازمند بررسی و تشویق شهروندان است، خاطرنشان کرد: بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده برای کاهش آسیب های ناشی از حوادث غیرمترقبه و سهولت دسترسی به این مناطق در مواقع بروز حوادث ضروری است لذا نوسازی بافت‌ فرسوده در دستور کار منطقه قرار دارد

نوشته شده توسط تحریریه در شنبه, ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۵:۴۰ ب.ظ

  • دیدگاه‌ها برای ارائه نقشه نما رایگان به شهروندان منطقه ۷ بسته هستند
  • 82 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.