سه شنبه, ۲۵ تیر ۱۳۹۸

رئیس کل بانک مرکزی:

نظارت قوی تر و موثرتر بانک مرکزی با کمک حسابرسان مستقل ادامه می یابد

جامع خبر:رئیس کل بانک مرکزی یکی از سنگین ترین مسئولیت ها در این بانک را وظایف بخش نظارتی برشمرد و ابراز امیدواری کرد که نظارت اثربخش بانک مرکزی با استفاده از حسابرسان مستقل، مدیریت ریسک و فناوری اطلاعات، همچنان ادامه یابد.

به گزارش جامع خبر از روابط عمومی بانک مرکزی؛ ولی الله سیف دیروز شنبه در آیین تودیع حمید تهرانفر و معارفه فرشاد حیدری معاونت نظارت بانک مرکزی افزود: فعالیت های نظارتی، اعتبار‌بخش نام بانک مرکزی در جامعه است؛ اگر بتوانیم در این زمینه آثار مثبتی در جامعه برجا بگذاریم در مسیر درستی گام برداشته ایم.
وی ادامه داد: با همه تلاش های انجام شده در بخش نظارت در سال های اخیر، همچنان با استانداردهای روز دنیا فاصله داریم و برای کارایی و اثربخشی نظام بانکی در اقتصاد کشور باید این شکاف را از بین ببریم. تحقق این مهم باوجود محدودیت ها، از اهداف عالیه بانک مرکزی است.
وی با تقدیر از زحمات تهرانفر و همکاران معاونت نظارت در مسیر تلاش برای دستیابی به اهداف ترسیم شده، افزود: امیدواریم با حضور آقای حیدری، پیگیری سیاست های جدید و روند رو به رشدی که در دوره آقای تهرانفر در بخش نظارت اثربخش آغاز شده بود، با استفاده از حسابرسان مستقل، مدیریت ریسک و فناوری اطلاعات ادامه یابد.
وی تاکید کرد که بانک مرکزی برای تصمیم گیری مطمئن در سیاست گذاری برای شبکه بانکی، به نظارت قوی و اثربخش نیاز دارد.

** درک نادرست برخی افراد از اختیارت نظارتی بانک مرکزی
حمید تهرانفر معاون پیشین نظارتی بانک مرکزی نیز در این آیین به نقش حیاتی بانک مرکزی در اقتصاد اشاره کرد و گفت: هدف بخش نظارت، داشتن شبکه بانکی سالم، قوی و موثر در اقتصاد کشور است. وی، مشکل نظارت در دوران تصدی گری خود را به عنوان معاون نظارتی، درک نادرست برخی مراجع بیرونی از حدود اختیارات و وظایف بخش نظارتی بانک و همچنین برخی توقع ها دانست که سبب بروز سوءتفاهم هایی در این حوزه می شود و ابراز امیدواری کرد که این نگاه تغییر کند و اصلاح شود.

** بازگرداندن اعتماد جامعه به شبکه بانکی
فرشاد حیدری معاون جدید نظارتی نیز در این آیین، بازگرداندن اعتماد جامعه به شبکه بانکی را مهمترین برنامه خود معرفی کرد و گفت: تلاش می کنیم با استفاده از خدمات جامعه حسابرسان مستقل، حسابرسان داخلی بانک ها و توجه به مباحث مدیریت ریسک در بانکداری، ضریب نفوذ بخش نظارت باهدف کارایی موثر شبکه بانکی را افزایش دهیم و با از میان برداشتن خلاءهای قانونی در مسیر دستیابی به نظارت مطلوب گام برداریم.
براساس این گزارش، فرشاد حیدری دانش آموخته علوم اقتصادی، مدیریت دولتی و مدیریت مالی است. وی سابقه عضویت در هیات مدیره بانک های تجارت و ملی ایران، ریاست هیات مدیره و مدیرعاملی بانک ملی ایران و مدیرعاملی صندوق بازنشستگی کارکنان بانک ها را در کارنامه خود دارد.

نوشته شده توسط تحریریه در یکشنبه, ۰۹ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲:۲۱ ب.ظ

  • دیدگاه‌ها برای نظارت قوی تر و موثرتر بانک مرکزی با کمک حسابرسان مستقل ادامه می یابد بسته هستند
  • 66 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.