شنبه, ۰۳ فروردین ۱۳۹۸

نخستین آزمایش موفقیت‌آمیز تماس نسل چهارم تلفن همراه

جامع خبر:ایرانسل برای نخستین بار در ایران، تست فناوری انتقال صدا بر بستر نسل چهارم تلفن همراه (VoLTE) را با موفقیت به انجام رساند

به گزارش جامع خبر به نقل از روابط عمومی ایرانسل؛ فناوری انتقال صدا بر بستر نسل چهارم تلفن همراه (Voice over LTE) یک فناوری بر پایه استاندارد GSMA است که برای پشتیبانی از مکالمه صوتی در شبکه ۴G/LTE ضروری است. این فناوری تجربه مکالمه صوتی با کیفیت بالاتری را برای مشترک به ارمغان میآورد و امکان استفاده همزمان از صوت و دیتا را فراهم میکند.

استفاده از بستر VoLTE مکالمه صوتی با کیفیت و سرعت بالا را برای کاربران امکان‌پذیر میکند که تفاوت قابل ملاحظه‌ای با مکالمه بر بستر شبکه‌های نسل قدیمی‌تر تلفن همراه (۲G و ۳G) دارد.
همچنین بر خلاف شبکه LTE، مشترکان می‌توانند در هنگام مکالمه صوتی بر بستر VoLTE، از خدمات شبکه نسل چهارم اینترنت همراه (۴G/LTE) نیز استفاده کنند. در شبکه‌های LTE امکان مکالمه صوتی وجود ندارد و گوشی تلفن همراه در زمان برقراری تماس صوتی معمولا به شبکه ۳G سوئیچ میکند.

فناوری VoLTE در زمره فناوری‌های جدید ارتباطات بی‌سیم است که اولین بار در سال ۲۰۱۴ در شرق آسیا و آمریکا به بهره‌برداری رسیده و کمتر از دو سال پس از آن، ایرانسل نیز آن را با موفقیت آزمایش کرده است.

نوشته شده توسط تحریریه در چهارشنبه, ۰۳ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۸:۳۲ ب.ظ

  • دیدگاه‌ها برای نخستین آزمایش موفقیت‌آمیز تماس نسل چهارم تلفن همراه بسته هستند
  • 47 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.