جمعه, ۰۴ بهمن ۱۳۹۸

پایان رقابت ۴۸ ساعته ی ماراتون برنامه نویسی کشور در دانشگاه صنعتی شریف

جامع خبر:در مراسم اختتامیه ی سومین ماراتون برنامه نویسی تلفن همراه کشور از برنامه نویسان برتر این ماراتون با حضور دکتر خوانساری معاون وزیر ارتباطات و مسئولین دانشگاه صنعتی شریف تقدیر شد.

به گزارش جامع خبر؛ مراسم اختتامیه «سومین دوره ماراتون برنامه‌نویسی تلفن همراه» عصر شنبه ۲۰ شهریورماه در دانشگاه صنعتی شریف و با حضور دکتر خوانساری معاون وزیر ارتباطات، دکتر رشتچیان معاون پژوهشی دانشگاه، اساتید دانشگاه، تیمهای شرکت‌کننده و برخی از حامیان این مسابقات برگزار شد.

دکتر حمیدرضا ربیعی؛ دبیر برگزاری این ماراتون با اشاره به اینکه ماراتون برنامه نویسی تلفن همراه تنها رقابتی نیست که دانشگاه صنعتی شریف برای دانشجویان خود در سال جاری در نظر گرفته است، اظهار کرد: به عنوان مثال یکی از نبردهایی که امسال در آبان‌ ماه شاهد آن هستیم، نبرد «کاپ‌کد» یا برنامه‌نویسی آنلاین است که سال گذشته شاهد شرکت ۸ هزار نفر در این مسابقات بودیم.
وی افزود: در ماراتون امسال، شاهد شرکت ۲۰۰ نفر در قالب ۶۰ تیم بودیم که در این میان ۲۰ تیم از پایتخت، ۱۳ تیم از شهر مشهد، ۶ تیم از اصفهان، پنج تیم از یزد، سه تیم از شیراز و سه تیم از گیلان، استان های گرگان، مرکزی، گلستان و همدان هر کدام ۲ تیم و قم، آذربایجان غربی و کردستان هر کدام یک تیم در این مسابقات شرکت کردند؛ همچنین تعداد خانم های شرکت‌کننده در این رقابتها به ۳۰ نفر و تعداد آقایان به ۱۷۰ نفر می‌رسید؛ و رنج سنی افراد شرکت‌کننده در این مسابقات نیز از ۱۴ سال تا ۳۵ سال بوده است.

دکتر ربیعی با اشاره به اینکه چالش اصلی این ماراتون بهبود ارتباط میان صنعت کشور و دانشگاه است، اظهار کرد: به عنوان مثال در سال گذشته دانشگاه صنعتی شریف برای شرکت همراه اول علاوه بر تولید فناوریهای پیشرفته، حدود یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان کسب درآمد و تولید ثروت کرده بود.
وی ادامه داد: هدف اصلی ما این است که سال به سال ارتباط دانشجویان خود را با صنعت کشور تنگ‌تر کنیم و در راستای رشد کشور و اقتصاد مقاومتی پیش برویم.
بنا بر این گزارش؛ سومین ماراتون برنامه نویسی تلفن همراه کشور با اهداف بنیادی همچون ایجاد فرصت لذت بردن در فرآیندی مرکب از آموزش، تجاری سازی و خلاقیت، آموزش رفتارهای صحیح اجتماعی- اقتصادی در حوزه کسب و کارهای نو، لذت حل مساله به شیوه های گوناگون در فرآیندی خلاقانه، پرورش ایده های خلاقانه در حوزه برنامه نویسی موبایل، توجه به رغبت ها و علایق متفاوت دانشجویان و شناسایی توانمندی ها و هدایت استعدادهای در حوزه برنامه نویسی در دانشگاه صنعتی شریف برگزار گردید.
در این ماراتون دانش آموزان، دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه های سراسر کشور در قالب تیم‌های سه یا چهار نفره در مدت زمان ۴۸ ساعت فرصت داشتند تا نسخه اولیه یک نرم افزار موبایل را با موضوع مشخص شده از طرف کمیته داوری برنامه نویسی و ارایه کنند.

تیم داوری مسابقات متشکل از اساتید و متخصصان حوزه برنامه نویسی و با سرپرستی آزمایشگاه خدمات ارزش افزوده تلفن همراه دانشگاه صنعتی شریف و با مدیریت دکتر حمیدرضا ربیعی، پس از بررسی از میان ۶۰ تیم حاضر در ماراتون ۱۳ تیم را جهت رقابت نهایی انتخاب کردند.
به این ترتیب ۱۳ تیم نهایی در مراسم اختتامیه به رقابت با یکدیگر پرداختند تا تکلیف تیم برتر مشخص شود. و در نهایت هیات داوران پس از جمع بندی تیم‌های مهربانه، فیبز و نارنگی به ترتیب به عنوان تیم‌های اول تا سوم معرفی کرد.

نوشته شده توسط تحریریه در سه شنبه, ۲۳ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۲:۵۳ ب.ظ

  • دیدگاه‌ها برای پایان رقابت ۴۸ ساعته ی ماراتون برنامه نویسی کشور در دانشگاه صنعتی شریف بسته هستند
  • 87 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.