چهارشنبه, ۰۵ تیر ۱۳۹۸

معاون راه آهن:

قطار مسافری تهران کربلا راه اندازی شد

جامع خبر:معاون مسافری شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران از راه اندازی قطار ترکیبی تهران – کربلا از فردا به منظور تسهیل تردد زائران ایرانی در ایام اربعین حسینی خبر داد.

به گزارش جامع خبر؛ میرحسن موسوی روز دوشنبه افزود: این قطار ۶ تخته ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه روزهای سه شنبه هر هفته ایستگاه راه آهن تهران را به سمت شلمچه ترک می کند.
وی با بیان اینکه مسافران این قطار ترکیبی پس از عبور از مرز شلمچه وارد خاک عراق می شوند، اظهار داشت: زائران حسینی فاصله ۳۵ کیلومتری شلمچه تا بصره را با اتوبوس طی می کنند و از آنجا با قطار شرکت راه آهن عراق از بصره عازم کربلا می شوند.
موسوی گفت: زایران حسینی پس از طی مسیر ۹۶۰ کیلومتری تهران تا شلمچه ، براساس هماهنگی های انجام شده با شرکت قطارهای راه آهن عراق، مسیر ۴۸۰ کیلومتری بصره تا کربلا را با قطارهای عراقی سیر می کنند.
وی با اشاره به هماهنگی های انجام شده با شرکت راه آهن عراق افزود: قرار است در ایام اربعین حسینی روزانه ۵ رام قطار نیز از بصره عازم کربلا شود و زایران ایرانی می توانند با مراجعه به ایستگاه راه آهن بصره از این قطارها برای سفر به کربلای معلی استفاده کنند.
معاون مسافری راه آهن جمهوری اسلامی ایران با اشاره به قیمت بلیت قطار ترکیبی تهران – کربلا، افزود: قیمت بلیت تهران- کربلا برای زایران ایرانی یک میلیون و ۳۰۰ هزار ریال(۱۳۰ هزارتومان) تعیین شده است و مسافران در مدت ۲۷ ساعت مسیر تهران تا کربلا را طی خواهند کرد.
این مقام مسوول برتسهیل تردد زایران حسینی در ایام اربعین ( ۲۰ آبان تا ۵ آذر) تاکید کرد و گفت: علاوه بر این ، با برنامه ریزهای انجام شده در راه آهن جمهوری اسلامی ایران، ۴۰ رام قطار فوق العاده با ۳۵ هزار صندلی به صورت روزانه مسافران را بین تهران – خرمشهر جابجا خواهد کرد.
موسوی افزود: یک دستگاه ریل باس نیز هر نیم ساعت بین خرمشهر تا شلمچه زایران حسینی را در این مسیر جابجا خواهد کرد تا مسافران با ظرفیت ۱۱۵ هزار نفر صندلی به سهولت بتوانند مسیر ۱۷ کیلومتری خرمشهر – شلمچه را طی کنند.
معاون مسافری شرکت راه آهن جمهوری اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: به منظور تامین رفاه حال مسافران در ایستگاه راه آهن خرمشهر، سکوی جدیدی احداث شده تا زائران حسینی به سهولت بتوانند با استفاده از این سکو از قطار پیاده و یا سوار شوند.
با توجه به اینکه سال گذشته بیش از دو میلیون زائر ایرانی از سراسر کشور برای شرکت در مراسم اربعین حسینی عازم کربلا شدند، امسال پیش بینی می شود حدود سه میلیون نفر از ایران از طریق سه مرز مهران – شلمچه و چزابه عازم کربلا شوند به همین منظور تمام دستگاه های اجرایی با برنامه مناسب درصدد تسهیل تردد زائران حسینی به کربلای معلی هستند.

نوشته شده توسط تحریریه در دوشنبه, ۱۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲:۲۷ ب.ظ

  • دیدگاه‌ها برای قطار مسافری تهران کربلا راه اندازی شد بسته هستند
  • 103 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.