شنبه, ۰۳ فروردین ۱۳۹۸

استامینوفن تزریقی روانه بازار کشور شد

استامینوفن تزریقی روانه بازار کشور شد

جامع خبر(جامع نیوز):تولید انبوه و صنعتی محلول استامینوفن تزریقی عصر شنبه طی مراسمی در شرکت داروسازی ثامن آغاز و این دارو برای نخستین بار روانه بازار کشور شد.

به گزارش جامع خبر؛ تولیت آستان قدس رضوی در این مراسم گفت: شرکت داروسازی ثامن یکی از واحدهای تولیدی این آستان مقدس است که داروهای مورد نیاز مردم را تولید می کند.
حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی افزود: برخی داروها به دلیل نیاز مردم از دیگر کشورها وارد می شود که این امر برای جوانان فرهیخته و دانش آموختگان دانشگاهی کشور که دانش و تجربه ارزشمند دارند خوشایند نیست.
وی اظهار کرد: برای اینگونه افراد صاحب علم و تجربه سخت است که بپذیرند میلیون ها دلار به خاطر وارد کردن داروهایی که توان تولید آن در داخل کشور وجود دارد از کشور خارج می شود.
وی گفت: امروز نخستین روز کاری سال نو را در یکی از مهمترین مراکز تولیدی آستان قدس رضوی به نام تولید آغاز می کنیم.
تولیت آستان قدس رضوی افزود: مجموعه داروسازی ثامن به دلیل ابتکار و خلاقیت کارکنان جوان و زبده خود محصول جدید به بازار عرضه کرده که هم مورد نیاز مردم است و هم از خارج از کشور تامین می شد.
وی اظهار کرد: این شرکت داروسازی می تواند داروهای نوترکیب به ویژه داروهایی را که تهیه آن برای مردم مستضعف بسیار دشوار است، تولید کند.
وی با تاکید بر به کارگیری اقتصاد دانش بنیان در بخش تولید گفت: باید تولید دارو در مجموعه ثامن مبتنی بر یک کار دانش بنیان باشد و این مهم باید در روند توسعه تولید دارو مورد توجه قرار گیرد.
عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: به کار گیری رویکرد تولید دانش بنیان در مجموعه داروسازی ثامن باید منجر به ایجاد خط تولید جدید و اشتغالزایی بیشتر برای جوانان شود و آستان قدس رضوی با این رویکرد حاضر به سرمایه گذاری در راه اندازی خطوط تولید جدید دارو می باشد.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی اظهار کرد: استخدام افراد بدون ایجاد خط تولید جدید تنها هدر دادن وقت آنان است که ما با این کار موافق نیستیم.
وی با تاکید بر نقش مدیریت در ایجاد خطوط تولید جدید دارو گفت: اگر تولید داروی جدید در مجموعه داروسازی ثامن توام با خلاقیت و ابتکار باشد و تولید محصولات نوبنیاد مانند محلول استامینوفن تزریقی یا داروی فاکتور ۸ گسترش یابد، نشان دهنده مطلوب بودن مدیریت در این بخش است.
تولیت آستان قدس رضوی با تاکید بر اعتماد به نسل جوان افزود: در بخش آزمایشگاهی داروسازی ثامن چهره های جوانی هستند که دوره سربازی خود را در این مجموعه گذرانده و سپس در همین محل استخدام شده اند که این امر بسیار مطلوب است.
وی اظهار کرد: باید نیروی کارآزموده و جوان و درس خوانده بیشتر به مجموعه داروسازی ثامن اضافه شده و ضمن اعتماد به جوانان از تجربه پیشکسوتان نیز در این مجموعه استفاده شود.
مدیر عامل شرکت داروسازی ثامن وابسته به آستان قدس رضوی نیز در این مراسم گفت: محلول استامینوفن تزریقی برای نخستین بار در این واحد تولید شده است.
ابراهیم دین محمدی افزود: تمام مراحل تولید این محلول در شرکت داروسازی ثامن انجام گرفته و این محصول بطور کامل بومی است.
وی اظهار کرد: با تولید انبوه و توزیع این محصول در بازار کشور از واردات سالانه ۱۰ میلیون عدد محلول استامینوفن تزریقی و خروج سالانه ۸۰۰ میلیارد ریال ارز از کشور جلوگیری می شود.
وی گفت: نمونه خارجی هر عدد محلول استامینوفن تزریقی در کشور به قیمت ۱۲۰ تا ۱۴۰ هزار ریال به فروش می رسد در حالی محلول ساخته شده توسط داروسازی ثامن در بازار کشور به قیمت ۴۰ هزار ریال فروخته می شود.
مدیر عامل شرکت داروسازی ثامن افزود: این شرکت به توان تولیدکنندگان داخلی اطمینان دارد و می تواند در راستای عمل به فرمان رهبر معظم انقلاب، ساخت داروهای نوترکیب و جدید را توسعه دهد.

نوشته شده توسط تحریریه در یکشنبه, ۰۶ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۳ ب.ظ

  • دیدگاه‌ها برای استامینوفن تزریقی روانه بازار کشور شد بسته هستند
  • 49 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.