پنج شنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۸

عضو هیئت‌مدیره بانک توسعه تعاون:

بخش تعاون ظرفیت بالایی در تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال دارد

بخش تعاون ظرفیت بالایی در تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال دارد

جامع خبر(جامع نیوز):عباس نجفی عضو هیئت‌مدیره بانک توسعه تعاون، بخش تعاون را دارای ظرفیت بالایی در تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال دانست و توجه بیشتر به جایگاه تعاونی‌ها و نقش آن‌ها در اشتغال‌زایی را امری ضروری عنوان کرد.

وی بابیان اینکه تعاونی‌ها نقش سازنده‌ای در تولید و توسعه اشتغال دارند، گفت: این بخش به‌عنوان یک رکن فرا بخشی اقتصاد و با دیدگاه انسان‌محور به فعالیت‌های اقتصادی، نزدیک‌ترین الگوی اقتصادی برای استقرار عدالت اجتماعی و تحقق شعار سال به شمار می‌رود.

نجفی افزود: بخش تعاون دارای ظرفیت‌های بسیاری در حوزه‌های مختلف اقتصادی است و می‌تواند در تحقق شعار سال که از سوی مقام معظم رهبری به «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» نام‌گذاری شده نقش بسزایی داشته باشد.

عضو هیئت‌مدیره بانک توسعه تعاون تصریح کرد: بر اساس الگوی اقتصاد مقاومتی، بخش تعاون نه‌تنها در مردمی کردن و مشارکت شهروندان در اقتصاد نقش مهمی دارد بلکه در ایجاد اشتغال پایدار بسیار موثر است.

وی ادامه داد: هم‌افزایی و تعامل و همکاری مضاعف بین نهادها و سازمان‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌تواند در تسهیل فرایند تولید و اشتغال موثر باشد.

نجفی اظهار داشت: بانک توسعه تعاون باهدف تحقق منویات رهبر معظم انقلاب تمام ظرفیت خود را برای تحقق تولید و اشتغال از طریق حمایت از اتحادیه‌ها و شرکت‌های تعاونی به کار خواهد گرفت.

وی تعاون را نزدیک‌ترین رکن اقتصاد به استقرار عدالت اجتماعی برشمرد و گفت: اصول تعاون و قوانین حاکم براین بخش از اقتصاد علاوه بر قرابت با اعتقادات دینی اسلامی به لحاظ ساختاری می‌تواند همگرایی را در جوامع انسانی تقویت کرده و عدالت اجتماعی را جایگزین فاصله طبقاتی کند.

نوشته شده توسط تحریریه در چهارشنبه, ۳۰ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۳ ق.ظ

  • دیدگاه‌ها برای بخش تعاون ظرفیت بالایی در تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال دارد بسته هستند
  • 47 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.