شنبه, ۰۲ تیر ۱۳۹۷

مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو خبرداد:

عرضه ۶۵۰۰ دستگاه خودروی دنا در بورس کالا

عرضه ۶۵۰۰ دستگاه خودروی دنا در بورس کالا

جامع خبر(جامع نیوز):گروه صنعتی ایران خودرو به منظور تنوع بخشی در ابزارهای تامین مالی خود، برای نخستین باردر سال جاری، تعداد۶ هزارو ۵۰۰ دستگاه خودروی دنا را در بورس کالای ایران عرضه می کند.

به گزارش جامع خبر به نقل از ایکوپرس؛ هاشم یکه زارع مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان این مطلب گفت: طبق برنامه ، قرار است در سال جاری ۲۶ هزار دستگاه خودروی دنا تولید شودکه ۲۵ درصد میزان تولید معادل ۶ هزار و ۵۰۰ دستگاه آن از طریق بورس کالا عرضه می شود.

وی افزود: تقاضای پذیرش خودروی دنا با مشاوره شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان در اردیبهشت ماه سال جاری مورد موافقت بورس کالای ایران قرار گرفت.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از دیگر اهداف عرضه دنا در بورس کالا را استفاده از معافیت مالیاتی ۱۰ درصدی مالیات بر درآمد حاصل از فروش،‌ شفافیت در قیمت و معاملات، انتشار اوراق سلف موازی استاندارد در مسیر تامین مالی جدید و آزاد سازی قیمت خودرو عنوان کرد.

یکه زارع اظهار داشت: براساس ماده ۱۸ قانون توسعه ابزار ها و نهادهای مالی جدید، دولت مکلف است کالاهایی عرضه شده در بورس کالا را از نظام قیمت گذاری خارج کند.

وی تاکید کرد: عرضه خودرو در بورس کالا موجب کشف قیمت واقعی خودرو خواهد شد، چراکه عرضه و تقاضا موجب تعیین قیمت واقعی محصولات می‌شود. در واقع بورس محل تلاقی عرضه و تقاضا و کشف قیمت منصفانه است.

مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودروافزود: به زودی عرضه دنا در بورس کالا کلید می خورد و عرضه این خودرو دربورس امتحانی برای عرضه خودروهای بعدی است و در صورت موفق بودن این تجربه قطعا محصولات دیگر ایران خودرو نیز وارد بازار معاملات بورس کالا خواهد شد.

نوشته شده توسط تحریریه در دوشنبه, ۱۹ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۲:۳۸ ب.ظ

  • دیدگاه‌ها برای عرضه ۶۵۰۰ دستگاه خودروی دنا در بورس کالا بسته هستند
  • 35 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.