یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷

خزاعی خبرداد:

امضا قرارداد ۳۰ میلیارد دلاری بانکی تا یکماه آینده

امضا قرارداد ۳۰ میلیارد دلاری بانکی تا یکماه آینده

جامع خبر(جامع نیوز):رییس سازمان سرمایه‌گذاری خارجی از امضای قرارداد ۲۹ تا ۳۰ میلیارد دلاری تا یک ماه آینده خبر داد و گفت: قرار است با ۴ کشور اروپایی و یک کشور آسیایی قرار داد امضا شود.

به گزارش جامع خبر ؛ محمد خزاعی امروز در بیست و هشتمین همایش بانکداری اسلامی از امضای قرارداد ۲۹ تا ۳۰ میلیارد دلاری تا یک ماه آینده خبر داد و گفت:‌ هر چند ۸ میلیارد یورو قرار داد با خط اعتباری با اگزیم بانک کره تنظیم شد؛ اما قرار است در یک ماه آینده با چهار کشور اروپایی و یک کشور آسیایی نیز قرار داد امضا شود.

رییس سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران افزود:‌ البته کشور با این قرارداد ها بدهکار نمی شود و ساز و کار مناسبی برای این بخش در نظر گرفته شده است.

به گفته وی در شرایطی که آمریکا تلاش می کند که مهمترین بخش کشور یعنی نظام بانکی را مورد فشار قرار دهد انعقاد قرارداد در این شرایط با یک موسسه مالی در غرب و آسیا تاثیر به مراتب زیادی دارد.

وی با تاکید بر اهمیت نقش بانک ها در سرمایه گذاری ها اظهار داشت:‌ اگر اعتماد به سیستم بانکی خدشه‌دار شود مشکلات زیادی به همراه خواهد داشت؛ ضمن اینکه بسیاری از مسایل روانی می تواند بر کاهش نرخ سود بانکی تاثیر گذار باشد.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد:‌ ایران هنوز با موسسات اعتبار سنجی دنیا همکاری ندارد البته تلاش های زیادی هم در این زمینه انجام شده که هنوز به نتایج دلخواه نرسیده است.

وی خاطرنشان کرد: اهمیت تعامل و همکاری با سایر بانک ها در داخل و خارج قابل چشم پوشی نیست و ارتباط با بانک های خارجی و ایفای تعهدات مالی به کشور به منظور پوشش تجهیز منابع مالی و خارجی از ضروریات امروز است بعد از برجام همکاری های زیادی در بخش های دریافت بدهی ها انجام شده است.

وی با بیان اینکه وجود بدهی مشکلاتی را برای انعقاد قراردادهای مالی ایجاد می کند، اظهار داشت:‌ در یکی از موارد یکی از بانک ها بدهی شرکتی دارد که از قبل بوده و به همین دلیل مشکلاتی برای انعقاد قرارداد ایجاد کرده است؛ البته این مشکل در حال مرتفع شدن است.

خزاعی با تاکید بر اهمیت تعاملات با موسسات بین المللی گفت:‌ با بانک های خارجی در حال تعامل هستیم و این امر نقش مهمی در تامین مالی خارجی دارد.

نوشته شده توسط تحریریه در سه شنبه, ۰۷ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱:۰۱ ب.ظ

  • دیدگاه‌ها برای امضا قرارداد ۳۰ میلیارد دلاری بانکی تا یکماه آینده بسته هستند
  • 18 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.