جامع خبر(جامع نیوز):رئیس کل بیمه مرکزی اعلام کرد خسارت های مورد تعهد صنعت بیمه در حادثه زلزله کرمانشاه تا کنون ۱۷۰۰ میلیارد ریال برآورد می شود. به گزارش جامع خبر، اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، عبدالناصر همتی، رئیس کل بیمه مرکزی ضمن قدردانی از تلاش شرکت های بیمه در رسیدگی […]

جامع خبر(جامع نیوز):رئیس کل بیمه مرکزی اعلام کرد خسارت های مورد تعهد صنعت بیمه در حادثه زلزله کرمانشاه تا کنون ۱۷۰۰ میلیارد ریال برآورد می شود.
به گزارش جامع خبر، اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، عبدالناصر همتی، رئیس کل بیمه مرکزی ضمن قدردانی از تلاش شرکت های بیمه در رسیدگی به پرونده های خسارتی و پرداخت تدریجی خسارت های مورد تعهد، از پرداخت نزدیک ۴۰۰میلیارد ریال خسارت تا به امروز خبر داد.

وی خواستار تسریع بیشتر در امر کارشناسی، رسیدگی و پرداخت باقیمانده خسارت ها شد.

به گفته، همتی بخش عمده خسارت ها مربوط به بیمه مرهونات بانک هاست.

پیش از این بیمه مرکزی اعلام کرده بود بر اساس برآوردها، درصد کمی از کل اموال و ساختمان های آسیب دیده تحت پوشش بیمه آتش سوزی و زلزله قرار داشته اند که تا تاریخ۳۰ آبان تعداد ۴هزار و ۷۲۴ فقره پرونده خسارت تشکیل شده که تعداد یک هزار و ۷۱۷ فقره خسارت به مبلغ ۹۳ میلیارد و ۶۳۵ میلیون ریال به آسیب دیدگان و ذی نفعان حادثه مذکور از سوی موسسات بیمه پرداخت شده و سایر پرونده ها نیز در دست بررسی و اقداماست.

زلزله ای با قدرت ۷.۳ ریشتر شامگاه یکشنبه ۲۱ آبان ماه استان کرمانشاه به ویژه شهرهای سرپل ذهاب و قصر شیرین را لرزاند که متاسفانه در این حادثه بیش از ۵۰۰ نفر از هموطنان جان خود را از دست دادند.

براساس اعلام بیمه مرکزی، موارد تحت پوشش شرکت های بیمه به شرح زیر هستند:

ایران: با توجه به قدمت و بیمه مرهونات بانکی و قراردادهای گروهی

معلم: ارائه پوشش به فرهنگیان و آموزش و پرورش – گروهی

آرمان: ارائه پوشش به ساختمان های مسکن مهر- عموماً بانک مسکن

سرمد: ارائه پوشش به مرهونات بانک صادرات -گروهی

ما: ارائه پوشش به مرهونات بانک ملت – گروهی

کوثر: ارائه پوشش به منازل مسکونی نیروهای مسلح – گروهی

دانا: ارائه پوشش به نیروهای انتظامی تا سقف معین -گروهی

البرز: ارائه پوشش به مرهونات بانک ملی، سپه، کشاورزی وهمچنین ارائه پوشش به بنیاد مستضعفان -گروهی