جامع خبر(جامع نیوز):مرکز لرزه‌نگاری کشوری اعلام کرد زلزله‌ای به بزرگی ۵.۲ ریشتر امشب تهران را لرزاند و در استان‌های، البرز، قم، مرکزی و گیلان احساس شد. به گزارش جامع خبر؛ مرکز لرزه‌نگاری کشوری اعلام کرد، زلزله‌ای به بزرگی حدود ۵.۲ ریشتر در حد فاصل استان‌های تهران و البرز، حوالی مشکین دشت، را لرزاند. این زلزله […]

جامع خبر(جامع نیوز):مرکز لرزه‌نگاری کشوری اعلام کرد زلزله‌ای به بزرگی ۵.۲ ریشتر امشب تهران را لرزاند و در استان‌های، البرز، قم، مرکزی و گیلان احساس شد.
به گزارش جامع خبر؛ مرکز لرزه‌نگاری کشوری اعلام کرد، زلزله‌ای به بزرگی حدود ۵.۲ ریشتر در حد فاصل استان‌های تهران و البرز، حوالی مشکین دشت، را لرزاند.
این زلزله در استان‌های گیلان، قم، مرکزی، البرز و تهران احساس شده است و مسئولین از مردم خواسته‌اند آرامش خود را حفظ کنند.
مرکز لرزه نگاری کشور در گزارش مقدماتی زمین‌لرزه، بزرگی آن را ۵.۲ و محل وقوع را مرز استان‌های تهران و البرز- حوالی ملارد(تهران) اعلام کرد. زمان وقوع به وقت محلی را ۲۳:۲۷:۳۷ و موقعیت آن ۷ کیلومتری عمق زمین بوده است.
در پی زلزله ۵.۲ ریشتری دقایقی پیش که در استان‌های تهران و البرز حس شد مرتضی سلیمی رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از آماده باش استان‌های قزوین، قم، مرکزی، مازندران، البرز و تهران خبر داد.
شرکت فرودگاه‌ها اعلام کرد، با وجود زلزله هیچ مشکلی برای اعزام و پذیرش مسافران و نشست و برخاست هواپیماها در فرودگاه مهرآباد وجود ندارد.
اسماعیل نجار، رییس سازمان مدیریت بحران کشور در گفت‌وگو با ایسنا گفت: در ساعت ۲۳:۲۷ امشب زمین لرزه‌ ۵.۲ ریشتری مرز بین دو استان تهران و البرز را لرزاند که فاصله‌اش با شهر تهران ۳۹ کیلومتر و با شهر کج ۲۹ کیلوتر بوده است.
نجار افزود: تیم‌های ارزیابی به نقاط مختلف اعزام شده‌اند.
رییس سازمان مدیریت بحران کشور با تاکید بر اینکه شهروندان باید آرامش خود را حفظ کنند در مورد اختلال پیش آمده در خطوط همراه گفت:‌ این اختلال در پی افزایش حجم تماس‌ها است بنابر این ازمردم درخواست می‌شود از تماس‌های غیر ضروری خودداری کنند.
به گفته وی تمام دستگاهای خدماتی امدادی و انتظامی از سوی سازمان مدیریت بحران کشور به حالت آماده باش در آمده‌اند

بر اساس پیگیری‌های این زمین لرزه در استان مرکزی و قم نیز احساس شده است