جامع خبر(جامع نیوز):تمرکز بر بهبود کیفیت محصولات لبنی و فرایندهای مرتبط با آن در صنعت لبنیات جمهوری اسلامی ایران با افزایش سرمایه‌گذاری خارجی شرکت نستله در پانزدهمین سال حضور خود در جمهوری اسلامی ایران، اخیرا با امضای قرارداد همکاری با شریکی ایرانی، گامی دیگر در راستای تأثیرگذاری بیشتر در صنعت فرآورده‌های لبنی کشور برداشت. این […]

جامع خبر(جامع نیوز):تمرکز بر بهبود کیفیت محصولات لبنی و فرایندهای مرتبط با آن در صنعت لبنیات جمهوری اسلامی ایران با افزایش سرمایه‌گذاری خارجی
شرکت نستله در پانزدهمین سال حضور خود در جمهوری اسلامی ایران، اخیرا با امضای قرارداد همکاری با شریکی ایرانی، گامی دیگر در راستای تأثیرگذاری بیشتر در صنعت فرآورده‌های لبنی کشور برداشت. این قرارداد که در محل اتاق بازرگانی ایران و سوئیس و با حضور جمعی از مقامات دولتی، آقای مارکوس لایتنر سفیر دولت فدرال سوئیس و شرکای تجاری به امضاء رسید، در نوع خود در صنعت مواد غذایی و آشامیدنی جمهوری اسلامی ایران اولین بوده و مؤید تعهدات از پیش اعلام‌شده بزرگ‌ترین شرکت مواد غذایی و آشامیدنی دنیا، در راستای بهبود زندگی و سهیم شدن در ساخت آینده‌ای سالم‌تر در کشورمان است؛ تعهداتی که این شرکت طی ۱۵۰ سال گذشته در سطحی جهانی آن‌ها را به مرحله اجرا درآورده است.
شرکت نستله ایران با این اقدام که بی‌شک در بهبود کیفیت فرآورده‌ها و فرآیندهای صنعت لبنیات کشور تأثیرگذار خواهد بود، تمایل خود به حضور و فعالیت طولانی‌مدت در جمهوری اسلامی ایران را نشان داده است. کارخانه این شرکت در قزوین، یکی از دو کارخانه نستله در جمهوری اسلامی ایران، که به‌تازگی موفق به دریافت تقدیرنامه «واحد برتر صادرکننده استان قزوین» نیز شده است، در حال حاضر با بهره‌گیری از برترین فرآیندها و ماشین‌آلات منطبق با بالاترین استانداردهای جهانی، به تولید و فعالیت در کشورمان مشغول است.
جوزپه کارلا، مدیرعامل شرکت نستله ایران نیز در این راستا تأکید کرد که «ایجاد ارزش مشترک همواره اساس استراتژی‌های نستله را تشکیل داده است.»
او ادامه داد: «در پی امضای این قرارداد، قدمی دیگر در راستای ارتقاء صنعت لبنیات ایران برداشته‌ایم و در پی آن دانش، مهارت و تجربیات حوزه توسعه پایدارمان را نیز با متخصصین داخلی به اشتراک خواهیم گذاشت. آنچه در ازاء این مشارکت نصیب نستله ایران خواهد شد، اطمینانی است که از کیفیت مواد اولیه خام به‌کار رفته در تولید محصولاتمان خواهیم داشت.»
این قرارداد سرمایه‌گذاری مشترک، همچنین به ایجاد فرصت‌های شغلی قابل‌توجهی برای نیروهای جویای کار در کشور کمک خواهد کرد و تأثیر مثبتی بر تقویت اقتصاد داخلی خواهد داشت.
کارلا در پایان اضافه کرد: «شرکت نستله ایران، در طول ۱۵ سال فعالیت خود در کشور، همواره در پی آن بوده تا محصولاتی سالم و متناسب با برنامه غذایی متعادل را به مصرف‌کنندگان ایرانی ارائه دهد. این قرارداد نیز در کنار سایر اقدامات و فعالیت‌های مشترک، قدم‌به‌قدم ما را به اجرای تعهداتمان در قبال جامعه ایرانی نزدیک‌تر می‌کند».