جامع خبر(جامع نیوز):بخش بین‌الملل سی و سومین جشنواره موسیقی فجر میزبانی خواننده‌ای از موسیقی کلاسیک ایتالیا خواهد بود. به گزارش جامع خبر؛ مارکو بیزلی خواننده ایتالیایی آواز کلاسیک در سی و سومین جشنواره موسیقی فجر جمعه ۲۲ دی از ساعت ۱۸:۳۰ در فرهنگسرای نیاوران روی صحنه خواهد. مارکو بیزلی در سال ۱۹۵۷ در شهر پورتیشی […]

جامع خبر(جامع نیوز):بخش بین‌الملل سی و سومین جشنواره موسیقی فجر میزبانی خواننده‌ای از موسیقی کلاسیک ایتالیا خواهد بود.

به گزارش جامع خبر؛ مارکو بیزلی خواننده ایتالیایی آواز کلاسیک در سی و سومین جشنواره موسیقی فجر جمعه ۲۲ دی از ساعت ۱۸:۳۰ در فرهنگسرای نیاوران روی صحنه خواهد.

مارکو بیزلی در سال ۱۹۵۷ در شهر پورتیشی در نزدیکی شهر ناپل به‌دنیا آمد. طی دوران تحصیلش در رشتهٔ موسیقی در دانشگاه بولونیا به مطالعه‌ی دو سبک اصلی اواخر رنسانس – رسیتار کانتاندو (recitar cantando) و چندصدایی مقدس و سکولار- پرداخت. او سپس فعالیت حرفه‌ای خود را در اجرا آغاز کرد و به ‌سرعت بر روی صحنهٔ مهم‌ترین سالن‌های اجرا روی صحنه رفت.

در سال ۲۰۰۹‌ اتحادیهٔ سالن‌های تئا‌تر و کنسرت هلند او را کاندید بهترین اجرای سال کرد. آلبوم‌های او بیشتر با همکاری گروه آکوردون-‌ که در سال ۱۹۸۴ با همراهی گویدو مورینی و استفانو روکو تشکیل داد-‌ ضبط کرده‌است. او، در سال ۲۰۱۴، گروه را ترک کرد تا مسیری شخصی‌تر و مستقل‌تر را بدو‌ن ارتباط با نام گروه در پیش گیرد. آلبوم او با نام «داستان نیمه‌شب» در سال ۲۰۱۳ منتشر شد که در آن آواز بیش از پیش در قالب صدای یک روایت است: ‌ داستانی ژرف که با یک صدا حکایت می‌شود.