جامع خبر(جامع نیوز) : هفتمین و هشتمین هواپیمای ATR۷۲-۶۰۰ متعلق به شرکت هواپیمایی هما با تامین مالی بانک صنعت و معدن ، از محل صندوق توسعه ملی وارد تهران می‌شود. به گزارش جامع خبر به نقل از بانک صنعت و معدن به نقل از خبرگزاری مهر ، دو هواپیمای ATR۷۲-۶۰۰ به رجیستر نامبر EP-ITG و […]

جامع خبر(جامع نیوز) : هفتمین و هشتمین هواپیمای ATR۷۲-۶۰۰ متعلق به شرکت هواپیمایی هما با تامین مالی بانک صنعت و معدن ، از محل صندوق توسعه ملی وارد تهران می‌شود.

به گزارش جامع خبر به نقل از بانک صنعت و معدن به نقل از خبرگزاری مهر ، دو هواپیمای ATR۷۲-۶۰۰ به رجیستر نامبر EP-ITG و EP-ITH پس از انجام گراند تست‌های مورد نظر در شهر تولوز فرانسه و انجام اکسپتنس فلایت مورد نظر شرکت هما، با خلبانان ایرانی به زودی تحویل مدیران شرکت هما خواهد شد.
یاد آور می شود اصغر فخریه کاشان قائم مقام وزیر راه و شهرسازی اوایل سال جاری ضمن اشاره به این که برای ورود هر هواپیما ۱ هزار شغل مستقیم و غیر مستقیم ایجاد می شود افزود: خرید هواپیماهای جدید مصداق واقعی تحقق اقتصاد مقاومتی است ، در پشت پرده این عملیات ، پیچیدگی هایی وجود داشت که تنها فهم فنی و تاریخی رئیس کل بانک مرکزی و مدیرعامل بانک صنعت و معدن قادر به حل آن بود.
در ضمن گفتنی است تامین مالی هواپیماهای ایرباس که چند فروند آن به ناوگان هواپیمایی کشورمان افزوده شده است نیز توسط بانک صنعت و معدن صورت گرفته است.