جامع خبر(جامع نیوز):بانک مسکن، به عنوان تخصصی ترین بانک کشور در بخش مسکن، طرحی را تحت عنوان ” بانکداری شرکتی ویژه فعالین بخش مسکن و ساختمان” به عنوان یک سبد از محصولات بانکی، ایجاد انگیزه و جذابیت برای سازندگان مسکن تنظیم نموده است. بنابه نظر کارشناسان بانک و نتایج حاصل از بررسی های قبلی، فعالان […]

جامع خبر(جامع نیوز):بانک مسکن، به عنوان تخصصی ترین بانک کشور در بخش مسکن، طرحی را تحت عنوان ” بانکداری شرکتی ویژه فعالین بخش مسکن و ساختمان” به عنوان یک سبد از محصولات بانکی، ایجاد انگیزه و جذابیت برای سازندگان مسکن تنظیم نموده است.

بنابه نظر کارشناسان بانک و نتایج حاصل از بررسی های قبلی، فعالان بخش مسکن و ساختمان (مجامع صنفی، اتحادیه ها و سازمانهای مرتبط با بخش مسکن – سازندگان صنعت ساختمان – تولید کنندگان و وارد کنندگان مصالح ساختمانی – فروشندگان مصالح و تجهیزات – مهندسان ، مشاورین املاک و سایرفعالان بخش مسکن) می باشند.

در بسته حاضر، تسهیلات وخدمات ویژه در قالب بانکداری شرکتی ( اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی ) در راستای جذب سـازندگان مسکن به منظور اجرا در ۱۱شعبه منتخب تهران( مستقل مرکزی، سعادت آباد، ونک، میرداماد)و شعب مرکزی مشهد، اصفهان، تبریز، شـیراز، کرج، اهواز و اراک ارائه شده است.

سازندگان مسکن که به عنوان مشتریان بانکداری شرکتی انتخاب شده اند، می توانند از تسهیلات(تسهیلات جهت احداث و تکمیل واحدهای مسکونی، انتقال سهم الشرکه تسهیلات اعطایی به تسهیلات گیرندگان و یا خریداران واحدهای احداثی، تسهیلات جهت خرید دفتر کار و تجهیزات مربوطه، تسهیلات جهت تامین سرمایه ثابت، تسهیلات جهت تامین سرمایه در گردش ،خدمات و محصولات بانکی(ارائه خدمات حساب امانی، صدور انواع ضمانت نامه ها و گشایش اعتبار اسنادی ارزی، ارائه خدمات طرح تضمین معاملات نسیه، ارائه خدمات مالی از طریق بازار سرمایه، ارائه خدمات مشاوره ایی، ارائه خدمات بانکداری الکترونیک و …) بهره مند شوند.

اعطای تسهیلات مشارکت مدنی جهت احداث واحدهای مسکونی به مشتریان بانکداری شرکتی به روشهای سنتی، صنعتی و فناوریهای نوین و انتقال تکنولوژی می باشد. منظور از مجتمع سازی احداث حداقل ۱۵ واحد در شهر تهران و ۱۰ واحد در سایر شهرها و منظور از پروژه‌های انبوه‌سازی پروژه‌هایی است که تعداد واحدهای مسکونی مندرج در پروانه ساخت آن در تهران حداقل ۸۰ واحد، در شهرهای بالای دویست هزار نفر جمعیت حداقل ۲۵ واحد و در سایر شهرها حداقل ۱۰ واحد مسکونی می باشد.بانک مسکن امیدوار است در آینده نزدیک با طراحی چنین محصولی و بهره مندی از سایر ابزارها و نهادهای تامین مالی این بانک بتواند در راستای ارائه خدمات مالی در حوزه مسکن و ساختمان بیش از گذشته موثر واقع شود