جامع خبر(جامع نیوز):تیم فوتبال استقلال تهران در چارچوب هفته هفدهم رقابت های لیگ برتر فوتبال موفق شد همنام خوزستانی خود را سه بر صفر شکست دهد و موقتا به رده چهارم جدول رده بندی لیگ برترصعود کند. به گزارش جامع خبر؛ مصاف این دو تیم از ساعت ۱۵ امروز پنجشنبه در ورزشگاه غدیر اهواز با […]

جامع خبر(جامع نیوز):تیم فوتبال استقلال تهران در چارچوب هفته هفدهم رقابت های لیگ برتر فوتبال موفق شد همنام خوزستانی خود را سه بر صفر شکست دهد و موقتا به رده چهارم جدول رده بندی لیگ برترصعود کند.

به گزارش جامع خبر؛ مصاف این دو تیم از ساعت ۱۵ امروز پنجشنبه در ورزشگاه غدیر اهواز با قضاوت «مهدی سید علی» آغاز شد و «وریا غفوری» دقیقه پنج، گل به خودی دقیقه اوایل نیمه دوم مدافع استقلال خوزستان و «روزبه چشمی» دقیقه ۷۴ گلزنان آبی پوشان پایتخت در این دیدار بودند.
استقلال تهران که نیم فصل دوم رقابت های لیگ را با پیروزی پر گل چهار بر صفر مقابل صنعت نفت آبادان در دیدار هفته گذشته، خیلی خوب آغاز کرده بود؛ برای پیروزی در این دیدار نیز از انگیزه بالایی برخودارند. اما در مقابل تیم استقلال خوزستان قهرمان فصل پانزدهم لیگ برتر فوتبال از شرایط آرمانی خود به دور است. شاگردان « عبدالله ویسی» سرمربی این تیم پر طرفدار خوزستانی در آغاز هفته نخست نیم فصل دوم با نتیجه سه بر صفر از تراکتورسازی تبریز شکست خوردند.
همانطور که انتظار می رفت نیمه نخست را نماینده فوتبال پایتخت هجومی آغاز کردند و فرار خوب «وریا غفوری» هافبک استقلال او را مقابل «وحید شیخ ویسی» گلر آبی پوشان خوزستانی در موقعیت تک به تک قرار داد تا با یک ضربه بغل پا دروازه حریف را باز کند.
استقلال با اندیشه های «وینفرد شفر» سرمربی این تیم در بیشتر دقایق نیمه نخست صاحب توپ و میدان بود و اگر بازیکنان تیم میزبان با خطاهایی متعدد سبب توقف بازی نمی شدند و نماینده فوتبال پایتخت هم از موقعیت های خود به خوبی استفاده می کرد، استقلال تهران می توانست گل های بیشتر به همنام خوزستانیش بزند.
دردقیقه ۳۰ نیز فرصت برای باز کردن دروازه تیم خوزستانی توسط تیم مهمان وجود داشت که در چند رفت و برگشت توپ، بایکنان استقلال خوزستان مانع باز شدن دروازه شدند. همچنین «سید حسین حسینی» گلر تیم تهرانی در انتهای نیمه نخست در حمله تیم میزبان و شوت بازیکنان این تیم، با شیرجه به موقع خود مانع از باز شدن دروازه شد تا نیمه نخست با پیروزی یک بر صفر نماینده فوتبال پایتخت پایان یابد.
درنیمه دوم تیم استقلال تهران که در این دیدار بر خلاف همیشه با لباس دوم خود به رنگ سفید به میدان آمده بود، همچنان هجومی نشان می داد و میل به گلزنی در این تیم مشاهده می شد.
در اوایل نیمه دوم «علی قربانی» مهاجم استقلال تهران سانتری رو بر روی دروازه حریف ارسال کرد که اشتباه بازیکنان تیم میزبان و برخورد توپ به آنها سبب باز شدن دروازه در یک حرکت گل به خودی شد.
در دقیقه ۶۰ بازیکنان تیم خوزستانی بر روی « سرور جپاروف» خطا کردند تا سبب شود بازیکنان دو تیم نیز کمی با یکدیگر درگیر شوند وچند دقیقه بعد نیز شفر تصمیم به تعویض بازیکن ازبکستانی خود بگیرد.
«داریوش شجاعیان» هافبک استقلال تهران که این روزها در شرایط آرمانی خود به سر می برد در دقیقه ۷۴ با پاس زیبایش« روزبه چشمی» را در موقعیت خوب گلزنی در محوطه ۱۸ قدم حریف قرار داد و او نیز به ضربه بغل پا برای سومین بار دروازه تیم میزبان را فرو ریخت.
در دقایق ۶۳ و ۷۹ نیز نماینده فوتبال پایتخت به ترتیب توسط «علی قربانی» و «امید ابراهیمی» به گل رسیدند که داور مسابقه در هردو صحنه رای به آفساید داد.
تیم استقلال تهران در ادامه مسابقه نیز فرصت هایی برای باز کردن دروازه حریف داشتند که در زدن ضربه نهایی ناکام بودند و در نهایت این دیدار با پیروزی پر گل سه بر صفر به سود نماینده فوتبال پایتخت پایان یافت.
استقلال تهران با این پیروزی ۲۶ امتیازی شد و موقتا به رده چهارم جدول صعود کرد و باید منتظر نتیجه سایر دیدارهای تیم های لیگ برتر که فردا برگزار می شود، باشد.
آبی پوشان خوزستانی نیز همچنان با ۱۴ امتیاز در رده چهاردهم جدول باقی ماند.
ترکیب تیم استقلال خوزستان در این در این دیدار به این شرح است:
وحید شیخ ویسی، عقیل کعبی (۳۵ رضا مرادی)، ابوالفضل علایی، مهرداد پورابوالقاسم، محمد آرام طبع، (۴۶- سلمان بحرانی)، سلمان بحرانی ( ۶۹- ناصر قلاوند)، وحید نامداری، علیرضا دغاغله ، یونس دلفی، فرزاد بهمنی و جونیور مارینی.
همچنین استقلال تهران در این دیدار با ترکیب سیدحسین حسینی، سیدمجید حسینی، روزبه چشمی، وریا غفوری، میلاد زکی‌پور، امید ابراهیمی، فرشید باقری، سرور جپاروف(دقیقه ۶۴ پژمان منتظری)، داریوش شجاعیان(دقیقه ۷۸ مهدی قائدی)، محسن کریمی(دقیقه ۷۶ فرشید اسماعیلی) و علی قربانی به میدان رفتند.