جامع خبر(جامع نیوز) : شعب داخلی بانک ملی ایران در نه ماه ابتدای امسال موفق به ایجاد رابطه کارگزاری با ۳۲ کارگزار خارجی شده اند. به گزارش جامع خبر به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، واحدها و شعب داخلی این بانک در مدت مذکور موفق به تبادل بیش از ۳۶ هزار و ۲۳۹ […]

جامع خبر(جامع نیوز) : شعب داخلی بانک ملی ایران در نه ماه ابتدای امسال موفق به ایجاد رابطه کارگزاری با ۳۲ کارگزار خارجی شده اند.

به گزارش جامع خبر به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، واحدها و شعب داخلی این بانک در مدت مذکور موفق به تبادل بیش از ۳۶ هزار و ۲۳۹ پیام سوئیفتی و برقراری کلید رمز سوئیفت (RMA) با ۳۲ کارگزار خارجی از داخل ایران شده اند.

همچنین تعداد پیام های سوئیفتی وارده و صادره واحدهای خارج از کشور بانک ملی ایران نیز از ابتدای برجام تا پایان ۳۰ سپتامبر سال ۲۰۱۷ میلادی مصادف با هشتم مهرماه سال جاری به ۱۸۱ هزار و ۴۵۱ فقره با ۳۶۶ کارگزار رسیده است.

بانک ملی اخیرا نیز در راستای حمایت و پشتیبانی از تجارت خارجی کشور موفق شد روابط کارگزاری خود با بانک های برزیلی را برقرار کند.

بدین ترتیب با حضور بانک، امکان افزایش و گسترش حجم تجارت برای فعالان اقتصادی در آمریکای جنوبی با بهره گیری از ظرفیت های اعتباری بانک ها فراهم خواهد شد.

سوئیفت جامعه جهانی ارتباطات مالی بین بانکی است که مرکز آن درکشور بلژیک بوده و مؤسسات مالی در سراسر جهان از این سیستم جهت تبادل اطلاعات مالی محرمانه خود استفاده می کنند.

بدین ترتیب پس از رفع تحریم‌ها امکان برقراری ارتباط سوئیفتی و نقل و انتقال وجوه بانک های داخلی بار دیگر فراهم شد و حساب‌های بانک ملی ایران نزد کارگزاران بانک در خارج از کشور آماده دریافت و انتقال وجوه هستند.