جامع خبر(جامع نیوز):معاون ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان و رئیس سابق فدراسیون والیبال، گفت: والیبال ایران در ۱۱ سال گذشته دوره پرفراز و نشیبی را پشت سر گذاشت اما معتقدم مسیر حرکت آن رو به رشد بوده و به اهداف تعیین شده دست یافتیم. به گزارش جامع خبر به نقل از […]

جامع خبر(جامع نیوز):معاون ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان و رئیس سابق فدراسیون والیبال، گفت: والیبال ایران در ۱۱ سال گذشته دوره پرفراز و نشیبی را پشت سر گذاشت اما معتقدم مسیر حرکت آن رو به رشد بوده و به اهداف تعیین شده دست یافتیم.

به گزارش جامع خبر به نقل از فدراسیون والیبال،محمدرضا داورزنی در مراسم معارفه احمد ضیایی به عنوان رئیس جدید این فدراسیون،در دفتر امور مشترک فدراسیون های ورزشی وزارت ورزش و جوانان افزود: با کمک خانواده والیبال در این مدت به اهدافی دست یافتیم که در تاریخ ورزش کشور بی سابقه بوده است. در والیبال به اهدافی جامه عمل پوشاندیم که برای خیلی ها رویا و آرزو بود.
وی با بیان اینکه در این مدت افراد زیادی زحمت کشیدند، گفت: خیلی ها از جمله حسین معدنی، رضا ابراهیمی، رحیم پناهی ها، ابراهیم نعمتی، ابوالقاسم قاسمی در این مدت زحمت کشیدند که اکنون در بین ما نیستند و یادشان را گرامی می داریم.
معاون وزیر ورزش با بیان اینکه در ۱۱ سال گذشته با همکاری خانواده بزرگ والیبال و در یک کار گروهی اتفاقات خوبی برای والیبال ایران افتاده است که مردم کشورمان به آنها می بالند، ادامه داد: اختلاف نظر و دیدگاه در بین خانواده والیبال وجود داشت اما اهداف ما مشخص بود و همه برای رسیدن به آن تلاش کردند. خدا را شکر می کنیم که تلاش های انجام شده باعث عزت و سربلندی ایران اسلامی در میادین بین المللی شد.
رئیس سابق فدراسیون والیبال گفت: در ادامه مسیر نیز اهداف بلندی ترسیم شده و مجمع انتخاباتی فدراسیون والیبال نیز سکان هدایت را به احمد ضیایی سپرد که به نظرم شایسته ترین فرد برای این سمت است. رئیس جدید با اصلاح برخی امور، برطرف کردن مشکلات احتمالی و تقویت نقاط قوت و با کمک خانواده والیبال مسیر موفقیت را طی خواهد کرد.
داورزنی تاکید کرد: من هم به رغم مشغله فراوان در حد توانم در خدمت والیبال خواهم بود.
در ادامه این مراسم مدیرکل دفتر مشترک فدراسیون های ورزشی وزارت ورزش و جوانان با ابراز خوشحالی از حضور در جمع صمیمی خانواده والیبال گفت: این رشته ورزشی ایران در سال های اخیر موجب اقتدار، افتخار و سربلندی ورزش ایران شده است.
سید محمد شروین اسبقیان با بیان اینکه سابقه ۴۰ ساله با عنوان های مختلف در ورزش دارد، اضافه کرد: در مدتی که به مسئولیت دفتر امور مشترک فدراسیون های ورزشی را برعهده دارم، مجامع انتخاباتی زیادی زیر نظر این دفتر برگزار شده است و بیش از ۹۵ درصد نامزدها در این مجامع از والیبال به عنوان الگو برای تشریح برنامه های خود استفاده کردند.
وی تصریح کرد: الگو برداری از مدیریت والیبال در سال های اخیر باعث تحول دیگر رشته های ورزشی شده است. والیبال در ۱۱ سال گذشته مسیر خود را با موفقیت و سیر صعودی طی کرده است که کاری بسیار دشوار است. خوشحالم که آقای داورزنی در پست جدیدشان در راس کلیه فدراسیون های ورزشی قرار گرفتند و از تجربه والیبال می توانند برای رشد و توسعه دیگر رشته های ورزشی استفاده کنند.
اسبقیان در ادامه به آشنایی اش با احمد ضیایی از سال های بسیار دور اشاره کرد و گفت: ضیایی در مدتی که مسئولیت های اجرایی و سیاسی داشتند، در هر شهری که این مسئولیت ها را عهده دار بودند یک سالن ورزشی ساختند و یک تیم والیبال نیز تشکیل دادند. خیلی خوشحالم که والیبال را یک والیبالی در ادامه مسیر همراهی می کند.
مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون های ورزشی وزارت ورزش و جوانان در ادامه این مراسم حکم ریاست احمد ضیایی در فدراسیون والیبال را که وزیر ورزش و جوانان روز نهم دی ماه ابلاغ کرده بود، قرائت کرد.
رئیس جدید فدراسیون والیبال نیز در این مراسم به آشنایی خود با داورزنی از سال ۱۳۶۸ و در دانشگاه تهران اشاره کرد و گفت: در این مدت از حسن نظر و صداقت ایشان بهره بردم. سالها شاهد تلاش و استرس آقای داورزنی در ورزش والیبال نیز بودم.
احمد ضیایی تاکید کرد: من با نظر داورزنی موافقم که اگر در این مدت در والیبال موفقیتی به دست آمده است، دسترنج همه خانواده والیبال بوده است.
وی با بیان اینکه در ماه های اخیر انتقاداتی نسبت به والیبال شده است که همراه با بی انصافی نیز بوده است، گفت: نمی توان مجموعه عملکرد والیبال در سال های اخیر را زیر سئوال برد. شاید کاستی ها و مشکلاتی وجود داشته باشد، اما نمی توان موفقیت های به دست آمده را نادیده گرفت. من به نمایندگی از مردم ایران از زحمات آقای داورزنی قدردانی می کنم.
ضیایی تاکید کرد: تنها نگرانی ام این است که نتوانم پاسخ گوی اعتماد خانواده والیبال باشم، بنابراین نیاز به کمک و همراهی آنان دارم.
مجمع انتخاباتی فدراسیون والیبال روز پنج شنبه هفتم دیماه در آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک برگزار شد و احمد ضیایی با اکثریت آرا (۴۳ از ۴۴ رای) به عنوان رئیس فدراسیون والیبال انتخاب شد.
مراسم تکریم محمدرضا داورزنی و معارفه احمد ضیایی رئیس فدراسیون والیبال امروز سه شنبه ۱۲ دیماه با حضور سید محمد شروین اسبقیان مدیرکل دفتر مشترک فدراسیون های ورزشی وزارت ورزش و جوانان، محمود افشاردوست دبیرکل فدراسیون والیبال، محمد نوری رئیس هیات والیبال استان تهران و کارمندان این فدراسیون برگزار شد.