جامع خبر(جامع نیوز):ویژگی رایگان و جدید AiMesh، چندین روتر ایسوس را به هم متصل می کند تا یک سیستم Wi-Fi برای کل فضای خانه ایجاد کند و برای کاربران، شبکه ای سیستماتیک قدرتمند و انعطاف پذیر اختصاصی فراهم خواهد کرد. با معرفی این ویژگی کاربران می توانند از طریق مدل های سازگار ایسوس با این […]

جامع خبر(جامع نیوز):ویژگی رایگان و جدید AiMesh، چندین روتر ایسوس را به هم متصل می کند تا یک سیستم Wi-Fi برای کل فضای خانه ایجاد کند و برای کاربران، شبکه ای سیستماتیک قدرتمند و انعطاف پذیر اختصاصی فراهم خواهد کرد.
با معرفی این ویژگی کاربران می توانند از طریق مدل های سازگار ایسوس با این فناوری، یک سیستم Wi-Fi کامل و قدرتمند را در همه جای خانه ایجاد کنند.
ایسوس بسیاری از محدودیت های موجود در سیستم های Wi-Fi خانه ها را با شبکه مِش در رده خانگی برآورده می کند. اگر چه سیستم های وای فای می توانند راه حل مناسبی برای همه شبکه مشکلات باشند، اما اغلب تنها در بسته های ثابتی موجود هستند و با انتخاب محدودی از سرعت Wi-Fi و ویژگی های سخت افزاری محدودی را ارائه می شوند. با استفاده از AiMesh، کاربران می توانند با توجه به نیازشان یک سیستم Wi-Fi انعطاف پذیر برای کل فضای خانه ایجاد کنند، این درحالی است که همچنان از تمامی کارکردهای هر یک از روترهای ایسوس مانند عملکرد Wi-Fi و ویژگی های پیشرفته دیگر به طور جداگانه در شبکه می توان مورد استفاد قرار گیرند. AiMesh همچنین مدیریتی راحت و کنترل مرکزی را از طریق برنامه تلفن همراه ASUS Router یا رابط وب ASUSWRT ارائه می کند.
فعال کردن AiMesh روی یک روتر سازگار ایسوس فقط نیاز به بروز رسانی فریمور دارد که به کاربرد اجازه می دهد تا شبکه AiMesh به روتر اضافه شود، بنابراین کاربران می توانند مدل ها را با توجه به بودجه و یا نیاز خود ترکیب کنند، مطابقت بدهند و از روتر های قدیمی خود نیز بهره ببرند.
انعطاف پذیری بی نظیر
اکثر سیستم های ماژولار محدود به یک SSID تنها هستند، در حالی که AiMesh جریان ثابت و بدون قطعی سیگنال و یا SSID های جداگانه ای برای هر باند فرکانس را به شما ارائه خواهد کرد. این امر باعث افزایش انعطاف پذیری در شبکه می شود، به عنوان مثال با ارائه کردن باند ۵ گیگاهرتزی به کنسول های بازی یا تلویزیون هوشمند سرعت نمایش فیلم و اجرای بازی افزایش خواهد یافت.
ویژگی های اختصاصی ایسوس در هر مدل برای کل شبکه
بر خلاف مدل های مشابه موجود در بازار که از ویژگی های ثابت بهره می برند، AiMesh به گونه ای طراحی شده است که حداکثر کارایی را برای هر روتر به کاربران ارائه دهد. به این ترتیب کاربران می توانند عملکرد کل سیستم وای فای را با توجه به نیازهای فردی خود تنظیم کنند. روترهای فعال AiMesh تمام ویژگی های اصلی شبکه خود از جمله ASi AiProtection، Adaptive QoS، کنترل والدین و دانلود مستر و غیره را حفظ می کنند، بنابراین کاربران نیازی به تنظیم مجدد و سازگاری با تنظیمات شبکه شخصی تک تک روترها و تجهیزات خود را ندارند. علاوه بر این، ویژگی های همه روترها با تمام شبکه AiMesh با صرف نظر از مدل های استفاده شده، به اشتراک گذاشته خواهد شد.
راه اندازی آسان
راه اندازی و مدیریت نیز بسیار آسان و انعطاف پذیر است، با استفاده از برنامه ی بصری ASUS Router و رابط وب ASUSWRT از طریق یک کامپیوتر یا لپ تاپ می توانید به آسانی به راه اندازی و مدیریت روترها بپردازید. تمام تنظیمات به طور مرکزی با تمام روترهای شبکه AiMesh کنترل و همگام سازی خواهد شد.
پوشش دهی کامل و عملکرد قدرتمند
راهکارهای رایج در زمینه شبکه مش که اغلب به بهبود پوشش دهی کلی نسبت به ارائه عملکرد متمرکز شده است و برای آن دسته از کاربرانی که نیاز به پوشش دهی کامل و سرعت بسیار بالا در Wi-Fi را دارند نا امید کننده خواهند بود.
در روترهای ایسوس به دلیل عملکرد بالا و قابلیت اطمینان فوق العاده، کاربران AiMesh می توانند قدرت بیشتری را با ایجاد یک سیستم Wi-Fi بی نقص مبتنی بر مش هوشمند و ترکیبی ایسوس ایجاد کنند. در آزمایشگاه با استفاده از جدیدترین روتر دو باند ایسوس RT-AC86U، سرعت Wi-Fi را اندازه گیری کردیم که ۵/۵ برابر سریعتر از یک روتر با سیستم مش دوبعدی بود.
تمامی روترهای با آنتن هایی تجهیز و بهینه سازی شده اند که بهترین پوشش دهی و ثبات سیگنال را ارائه و تضمین می کنند، و علاوه بر آن قادر به ارائه سیگنال های قدرتمند به قسمت های دور افتاده خانه نیز خواهند بود.
در حال حاضر به رایگان می توانید با دریافت فریمور دستگاه های سازگار ایسوس، شبکه AiMesh را پیاده سازی نمایید.