جامع خبر(جامع نیوز):مجمع عمومی عادی سال ۱۳۹۵ پست بانک ایران با حضور ۸۷.۶۷ درصد از سهامداران حقیقی و حقوقی برگزار و صورت های مالی آن به تصویب رسید. به گزارش جامع خبر از روابط عمومی پست‌بانک‌ایران، مجمع عمومی عادی سالیانه پست‌بانک‌ایران یکشنبه سوم دی ماه سال جاری با حضور معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت […]

جامع خبر(جامع نیوز):مجمع عمومی عادی سال ۱۳۹۵ پست بانک ایران با حضور ۸۷.۶۷ درصد از سهامداران حقیقی و حقوقی برگزار و صورت های مالی آن به تصویب رسید.
به گزارش جامع خبر از روابط عمومی پست‌بانک‌ایران، مجمع عمومی عادی سالیانه پست‌بانک‌ایران یکشنبه سوم دی ماه سال جاری با حضور معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، اعضای هیات‌مدیره این بانک، نمایندگان دولت، سهام عدالت، سازمان بورس و اوراق بهادار، بیش از ۸۷.۶۷ درصد از سهامداران حقیقی و حقوقی و نمایندگان و وکلای آنان و نمایندگان سازمان‌های مرتبط و ناظران در موزه ارتباطات در تهران برگزار و صورت‌های مالی سال ۹۵ به تصویب رسید.

خسرو فرحی مدیرعامل پست بانک ایران در مجمع مذکور گفت: ۵۱ درصد سهام بانک متعلق به دولت است و ۲۵ درصد به سهام عدالت، ۵ درصد به سهام ترجیحی کارکنان و ۱۹ درصد نیز به سایر اشخاص حقیقی و حقوفی تعلق دارد.

وی معرفی پست بانک به عنوان بانک توسعه ای و تخصصی حوزه ICT و اخذ مجوز باجه های بانکی از بانک مرکزی را زمینه رونق و چشم انداز مثبت بانک معرفی کرد و افزود: افزایش سرمایه بانک با حمایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حال پیگیری و انجام است.

مدیرعامل تقویت و توسعه خدمات الکترونیک را از برنامه های اولویت دار بانک اعلام کرد و اظهارداشت: تعداد کاربران تلفن بانک و اینترنت بانک به سرعت در حال رشد بوده و تعداد کاربران موبایل بانک در سال ۹۵ نسبت به سال قبل ۱۲۳ درصد افزایش داشته است.

فرحی در ادامه ضمن تاکید بر آموزش مستمر کارکنان متناسب با نرم افزارها و نیازهای روز عنوان کرد: تعداد دوره های آموزشی در سال ۹۵ نسبت به سال قبل ۱۱۹ درصد افزایش داشته است. وی افزود: پست بانک در سال گذشته هیچگونه اضافه برداشتی از بانک مرکزی نداشته و به عنوان یک بانک مورد اعتماد در بازار بین بانکی عمل کرده است.

وی مطرح کرد: عقد قرارداد پست بانک با کشورهای خارجی برای تبادل حوالجات پولی فرصت ویژه ای برای ایجاد درآمد و حضور موفق در تبادلات مالی بین المللی است. مدیرعامل بانک در ادامه به تشریح وضعیت سود و زیان پست بانک در سال ۹۵ پرداخت و گفت: سود خالص این بانک در سال گذشته ۵۹ میلیارد ریال بوده که نسبت به سال ۹۴ افزایش ۴۳۶ درصدی داشته است.

فرحی در حین ارائه گزارش صورت های مالی توسط حسابرس و بازرس قانونی بانک به همراه سایر مسئولان توضیحات لازم را ارائه می کنند. همچنین در ادامه کلیپ کاملی از فعالیت‌ها، اقدامات و برنامه‌های پست بانک ایران در این مجمع پخش شد و بازرس قانونی بانک گزارش عملکرد مالی سال ۹۵ را ارائه و سهامداران به بررسی آن پرداخته و تصویب کردند. سپس اعضای مجمع، سازمان حسابرسی را به عنوان بازرس و حسابرس قانونی و روزنامه‌های دنیای اقتصاد و اطلاعات را نیز به عنوان روزنامه‌های رسمی این بانک جهت درج آگهی ها تعیین کردند.

گفتنی است، مسئولان مالی پست‌بانک‌ایران به همراه نمایندگان بورس و اوراق بهادار و وزارت امور اقتصادی و دارایی در حین قرائت صورت‌های مالی توسط بازرس و حسابرس قانونی ضمن تشریح موارد مرتبط، به سئوالات و ابهامات مطرح شده نیز پاسخ‌ دادند.