جامع خبر(جامع نیوز): مدیر شرکت کشت و صنعت و دامپروری زرین هیو اعلام کرد: با توجه به پتانسیل های موجود، این مرکز به منظور تامین کننده بخشی از شیر استاندارد و با کیفیت شرکت نستله انتخاب شد. به گزارش جامع خبر حسین رضایی با بیان این مطلب درجمع خبرنگاران افزود: طی ۳ سال گذشته مدیران […]

جامع خبر(جامع نیوز): مدیر شرکت کشت و صنعت و دامپروری زرین هیو اعلام کرد: با توجه به پتانسیل های موجود، این مرکز به منظور تامین کننده بخشی از شیر استاندارد و با کیفیت شرکت نستله انتخاب شد.

به گزارش جامع خبر حسین رضایی با بیان این مطلب درجمع خبرنگاران افزود: طی ۳ سال گذشته مدیران و کارشناسان شرکت نستله کمک های فراوانی در حوزه تولید و ارتقاء دانش فنی به این دامداری داشته اند.

وی افزود: این مرکز با حدود ۶۰ میلیون دلار سرمایه گذاری اولیه در سال ۸۰ فعالیت خود را آغاز کرد. به گفته وی در حال حاضر حدود ۱۳ هزار راس دام بارعایت جدید ترین متد و استاندار های روز جهان در این مرکز نگهداری می شوند.

حسین رضایی اظهارداشت: در حال حاضر روزانه ۲۲۰ تن شیر در دامپروری زرین هیو تولید و به بازار عرضه می شود. وی گفت: در این مرکز ۲۵۰ نفر نیروی انسانی در سه شیفت فعالیت دارند.

در ادامه این مراسم غزال نعمتی مدیر حوزه خدمات کشاورزی شرکت نستله اعلام کرد: با توجه به رعایت استاندارد های روز جهانی در این مرکز ، شیر تولیدی در دامپروری زرین هیو یک گرید بالاتر از سایر شیر های تولیدی در کشور است.

وی تصریح کرد: کار دریافت شیر از این مرکز در سال ۲۰۱۵ آغاز شد و این روند تا کنون نیز ادامه دارد. غزال نعمتی افزود: علاوه بر شرکت کشت و صنعت و دامپروری زرین هیو ، نستله با ۶ واحد دامپروری دیگر نیز در در این خصوص همکاری دارد.

وی تصریح کرد: به منظور ارتقاء سطح علمی فعالان این حوزه، با همکاری دانشگاه برن سوئیس ضمن ارتقاء فرایند تولید شیر ، تا کنون ۱۰ دوره آموزشی برای دامداران برگزار شده که این دوره ها خوشبختانه با استقبال گسترده آنان روبرو شد.

به گفته وی برپایی این دوره های کوتاه مدت ، نقش بسزایی در افزایش دانش دامداران و همچنین آشنایی آنان با استاندارد های روز این صنعت داشته است.

وی در ادامه از همکاری دستگاههای دولتی از جمله سازمان محیط زیست و وزارت جهاد کشاورزی با این طرح خبر داد و گفت: در این خصوص جا دارد تا از همکاری این دستگاهها قدردانی نماییم.