جامع خبر(جامع نیوز):شرکت رُش پارس به منظور از بین بردن تصورات غلط در خصوص سرطان ریه، تلاش می‌کند با برگزاری سمینارهای رایگان برای عموم مردم، سطح آگاهی همگانی درباره سرطان ریه را ارتقا دهد. از آنجایی که در سال‌های اخیر، سرطان ریه به یکی از دلایل اصلی مرگ‌ومیر ناشی از سرطان در بین مردان و […]

جامع خبر(جامع نیوز):شرکت رُش پارس به منظور از بین بردن تصورات غلط در خصوص سرطان ریه، تلاش می‌کند با برگزاری سمینارهای رایگان برای عموم مردم، سطح آگاهی همگانی درباره سرطان ریه را ارتقا دهد.

از آنجایی که در سال‌های اخیر، سرطان ریه به یکی از دلایل اصلی مرگ‌ومیر ناشی از سرطان در بین مردان و زنان تبدیل‌شده است، شرکت رش پارس اقدام به برگزاری کمپینی باهدف ارتقاء آگاهی همگانی درباره این سرطان کرده است.

یکی از اهداف بلندمدت این شرکت که در ماه گذشته دو گردهمایی به‌منظور آگاهی‌رسانی برگزار کرده است، بهبود زندگی مبتلایان به سرطان ریه و خانواده‌های آن‌ها در کشورمان از طریق بالا بردن استاندارد زندگی این افراد است. رُش پارس در تلاش است تا به بیماران کمک کند تا سرطان ریه را در ابتدایی‌ترین مراحل ممکن تشخیص داده و درمان کنند. برای این منظور، این شرکت از روش‌هایی چون درمان هدفمند و ایمنی‌درمانی که مانع از رشد و انتشار سلول‌های سرطانی به سایر قسمت‌های بدن، حتی زمانی که بیماری دیر تشخیص داده‌شده است می‌شوند، استفاده می‌کند.

ارتقاء سطح آگاهی جامعه درباره افزایش سرطان ریه در کشور

در هر یک از این گردهمایی‌ها که در بیمارستان مسیح دانشوری و همچنین در مرکز خرید ارگ برگزار شد، متخصصان به‌صورت حضوری پاسخگوی سؤالات مردم درباره سرطان ریه بودند تا آگاهی عموم را از علائم این بیماری (که اغلب چندان واضح هم نیستند) افزایش دهند. این شرکت دارویی پیشرو، در راستای یکی از اهداف جهانی خود در خصوص افزایش امید به زندگی در مبتلایان و اطرافیان آن‌ها باوجود همه نگرانی‌ها و ناامیدی‌ها، در این دو رویداد تلاش کرده تا با برقراری ارتباط با مردم، درک و آگاهی آن‌ها از تهدید جدی سرطان ریه در ایران را افزایش دهد.

دکتر خسروی، از اعضای برجسته بخش سرطان‌شناسی قفسه سینه در بیمارستان مسیح دانشوری و متخصص سرطان‌های راه‌های تنفسی و ریه، در این مراسم بر تأثیرات منفی ناشی از استعمال سیگار بر ریه افراد تأکید کرد و گفت: «امروزه سرطان ریه یکی از رایج‌ترین سرطان‌ها در سرتاسر جهان و یکی از پنج سرطان بسیار متداول در ایران به شمار می‌آید. ازآنجاکه درمان این بیماری بستگی به مرحله تشخیص آن دارد و متأسفانه ۸۵% مبتلایان به این بیماری سابقه مصرف طولانی دخانیات دارند، بنابراین توصیه می‌کنیم که هر فرد تا جای ممکن با پرهیز از استعمال هرگونه دخانیات به‌خصوص قلیان، که هر بار استفاده از آن اثرات مضر معادل ۵۰ نخ سیگار را بر روی ریه به‌جا می‌گذارد، به سلامت بدن خود کمک کند».

ارتقاء سطح آگاهی جامعه درباره افزایش سرطان ریه در کشور

دکتر ووکوبرادوویچ دوریک، مدیر پزشکی شرکت رُش پارس، در ادامه در پاسخ به دلایل اصلی ابتلای افراد به سرطان ریه گفت: «برخلاف تصور عام، مبتلایان به سرطان ریه، تنها مصرف‌کنندگان بلندمدت سیگار نیستند. ازاین‌رو شرکت رُش در سراسر دنیا در تلاش است تا این باور غلط را تا حد امکان اصلاح کند. اثر سرطان‌زایی استعمال دخانیات امری انکارناپذیر است، اما دلایل متعدد دیگری چون زمینه ارثی خانوادگی، قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا و دود دست‌دوم (قرار گرفتن در معرض دود دخانیات بدون استعمال آن) نیز باید به‌عنوان عوامل مؤثر در ایجاد این نوع سرطان در نظر گرفته شوند.»

هرچند سرطان ریه به‌عنوان یکی از بیماری‌های سخت و پیچیده شناخته می‌شود، اما این شرکت دارویی سوئیسی گویا از تلاش خود برای کمک به جامعه ایرانی در راستای کسب آگاهی بیش‌تر نسبت به پیشرفت‌های تحقیقاتی، تشخیصی و درمانی این حوزه دست برنداشته است. آن‌ها با ارائه خدمات اختصاصی به هر یک از بیماران به‌طور جداگانه، همچنان در تلاش برای افزایش امید به زندگی در میان بیماران و اطرافیان هستند.