جامع خبر(جامع نیوز) : سومین همایش بازرگانی و سرمایه‌گذاری ایران و چین، در روزهای دهم و یازدهم بهمن ماه و با حضور فعال بانک کارآفرین برگزار شد. به گزارش جامع خبربه نقل از روابط عمومی بانک کارآفرین، سومین همایش بازرگانی و سرمایه‌گذاری ایران و چین با هدف ایجاد ارتباطات تجاری و تشکیل شبکه‌‌های کاری میان […]

جامع خبر(جامع نیوز) : سومین همایش بازرگانی و سرمایه‌گذاری ایران و چین، در روزهای دهم و یازدهم بهمن ماه و با حضور فعال بانک کارآفرین برگزار شد.

به گزارش جامع خبربه نقل از روابط عمومی بانک کارآفرین، سومین همایش بازرگانی و سرمایه‌گذاری ایران و چین با هدف ایجاد ارتباطات تجاری و تشکیل شبکه‌‌های کاری میان بازرگانان و سرمایه‌گذاران دو کشور در محل سالن همایش‌‌های بین‌المللی اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران برگزار شد.

در این همایش دو روزه، اسدالله عسگراولادی رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین، محمد خزاعی رئیس سازمان سرمایه‌گذاری، غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی ایران، پانگ سن سفیر چین در ایران و جمعی از فعالان تجاری دو کشور حضور داشتند.

بر اساس این گزارش، عسگراولادی ضمن تشریح آخرین وضعیت تجاری ایران و چین خاطرنشان کرد: در سال ۲۰۱۷ حجم مبادلات تجاری دو کشور به ۴۰ میلیارد دلار نزدیک شده و این رقم در سال ۲۰۱۸ به ۵۰ میلیارد دلار خواهد رسید.

در ادامه همایش محمد خزاعی رئیس سازمان سرمایه‌گذاری طی سخنانی، حجم سرمایه‌گذاری شرکت‌های چینی در ایران طی چهار سال گذشته را بیش از دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار عنوان و تصریح کرد: حدود ۱۱ میلیارد دلار از پروژه‌های ایران برای تامین مالی به چین معرفی شدند و حضور شرکت‌های چینی در ایران حاکی از عزم دولت برای همکاری است.

در این همایش شرایط بانکی دو کشور جهت دریافت LC و آمادگی شرکت‌‌های چینی جهت مشارکت در پروژه‌های ایران در قالب EPCF مورد بررسی قرار گرفت.

بررسی فرصت‌‌های پروژه بزرگ احیای جاده ابریشم و سرمایه‌گذاری در کشور‌های در مسیر از جمله ایران، تحلیل فرصت‌‌های بانک سرمایه‌گذاری زیرساخت‌‌های آسیا (AIIB) برای تأمین مالی بنگاه‌‌های اقتصادی ایران، بررسی فرصت‌‌های جذب سرمایه‌گذاران چینی در حوزه شرکت‌‌های دانش‌بنیان، استارت‌آپ‌ها و فرصت‌‌های ادغام و تولید مشترک با شرکت‌‌های چینی جهت صادرات به کشور‌های منطقه نیز از دیگر محور‌های همایش بود.