جمعه, ۳۰ فروردین ۱۳۹۸

دستاوردهای سفر دکتر ربیعی و دکتر نوربخش به استان های فارس، بوشهر و ایلام؛

تعداد مراکز درمانی تامین اجتماعی این استان ها دو برابر شد

تعداد مراکز درمانی تامین اجتماعی این استان ها دو برابر شد

جامع خبر(جامع نیوز):در سه هفته ابتدای سال جاری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی به استانهای فارس، بوشهر و ایلام سفر و پروژه های متعددی را کلنگ زنی و یا افتتاح کردند.

به گزارش جامع خبراز اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، احداث مراکز درمانی تامین اجتماعی با هدف افزایش دسترسی و توزیع عادلانه خدمات به ذینفعان این سازمان انجام می شود.
یکی از طرح هایی که در هفته دوم فروردین سالجاری در سفر دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دکتر سید تقی نوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی مورد افتتاح قرار گرفت، درمانگاه تامین اجتماعی لارستان بود . این مرکز درمانی به مدت دو سال ساخته شد و با بهره برداری از آن ٧٠ هزار بیمه شده جنوب فارس و شمال هرمزگان از خدمات درمانی آن بهره مند شدند.
در این درمانگاه دو پزشک عمومی و یک دندانپزشک فعالیت دارند و بیمه شدگان می‌توانند از خدمات ویزیت، رادیولوژی، آزمایشگاه، دندانپزشک و داروخانه این مرکز درمانی استفاده کنند.
درمانگاه تامین اجتماعی لارستان با همت بانی خیر آقای عبدالرسول وطن پرست با اعتبار ۴ میلیارد تومان ساخته و تجهیز شده و در زمینی به مساحت ١۶ هزار متر مربع و با زیربنای ٢ هزار و ۵٠٩ متر مربع احداث شده است.
در آینده نیز بیمارستان ۶۴ تختخوابی این شهرستان نیز به همت این خیر محترم احداث می شود.
در سفر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی به استان فارس، شاهد ارتقای درمانگاه تامین اجتماعی لامرد ، کلنگ زنی شعبه مهر و بیمارستان تامین اجتماعی لار نیز بودیم.
گفتنی است، ٢٣ مرکز درمانی تامین اجتماعی در استان فارس در حال بهره برداری یا ساخت است که ۱۱ مرکز مربوط به دولت دکتر روحانی است. در حالی که در طول ۴۰ سال حیات سازمان تامین اجتماعی ۱۲ مرکز درمانی در این استان ایجاد شده اما در طی ۴ سال گذشته ۱۱ مرکز به آن اضافه شده است .
همچنین در استان بوشهر، با حضور دکتر ربیعی و دکتر نوربخش در هفته دوم فروردین ماه، درمانگاههای تامین اجتماعی دیلم و دشتی کلنگ زنی شدند.

در ۵٠ سال گذشته، در بوشهر ٣ مرکز درمانی تامین اجتماعی ایجاد شده اما در ۴ سال گذشته ۶ مرکز درمانی در این استان احداث شده است و به عبارتی ٢ برابر ۵٠ سال در استان بوشهر مرکز درمانی تامین اجتماعی ایجاد شده است.
در استان بوشهر، مراکز درمانی تامین اجتماعی در شهرستان های دیلم، برازجان، دیر، دشتی، جم و عسلویه افتتاح شده و یا در حال احداث است . در طول تاریخ فعالیت سازمان تأمین اجتماعی تنها در سه شهر گناوه، کنگان و بوشهر مرکز درمانی وجود داشته است.
در سفر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به استان ایلام، دو درمانگاه تامین اجتماعی دره شهر و مهران کلنگ زنی شدند . درمانگاه تامین اجتماعی مهران در زمینی به مساحت ٢٣٠٠ مترمربع و مرکز درمانی تامین اجتماعی دره شهر ٣ هزار مترمربع احداث می شود.
همچنین شعبه بانک رفاه کارگران شهرستان دره شهر نیز در این سفر مورد افتتاح قرار گرفت.
تا پایان سال ٩۵ سه درمانگاه فعال تامین اجتماعی در سطح استان ایلام وجود داشت که سال ٩۶ با افتتاح بیمارستان تامین اجتماعی شهدای زاگرس و کلنگ زنی ٢ مرکز درمانی امسال به ۶ مرکز درمانی افزایش یافته است.

نوشته شده توسط تحریریه در شنبه, ۱۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۲ ق.ظ

  • دیدگاه‌ها برای تعداد مراکز درمانی تامین اجتماعی این استان ها دو برابر شد بسته هستند
  • 24 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.