سه شنبه, ۰۱ مهر ۱۳۹۹

مدیرعامل بورس کالای ایران:

بورس کالا مدافع تقویت تعاونی هاست/اعمال محدودیت برای تعاونی های متخلف

بورس کالا مدافع تقویت تعاونی هاست/اعمال محدودیت برای تعاونی های متخلف

جامع خبر(جامع نیوز):مدیرعامل بورس کالای ایران گفت: طی ماه های اخیر در بررسی فعالیت تعاونی ها مشاهده شد که برخی از آنها در دو حوزه «قیمت» و «نحوه توزیع» محصولات به اعضای خود، تخلفاتی داشتند که برای این تعاونی های متخلف، محدودیت هایی در روند خرید محصول از بورس کالا اعمال شده است.
به گزارش پایگاه خبری جامع خبر به نقل از «کالاخبر»، حامد سلطانی نژاد با بیان مطلب فوق به ایسنا گفت: مشاهده تخلف هایی از سوی برخی تعاونی ها در روند خرید و توزیع محصولات به اعضای خود باعث شد تا با هماهنگی وزارت صمت و شرکت ملی صنایع پتروشیمی، میزان سهمیه دو برابری که برای تعاونی ها در نظر گرفته شده بود، برای متخلفان به سطحی معادل خریداران عادی تقلیل یابد که در صورت مشاهده ادامه تخلف از سوی این تعاونی ها، در میزان و ارائه سهمیه برای آنها تجدید نظر خواهد شد.

سلطانی نژاد به اهداف حضور تعاونی ها در معاملات بورس کالای ایران اشاره کرد و افزود: تعاونی ها برای این ایجاد شده اند که با خرید محصولات از بورس کالا، فعالیت توزیع محصول بین اعضای خود را به شیوه ای مطلوب انجام دهند که این رویداد در حال انجام است.

وی عنوان کرد: موضع بورس کالای ایران، شرکت ملی صنایع پتروشیمی و همچنین وزارت تعاون و وزارت صمت، توسعه فعالیت تعاونی ها و توزیع هر چه بهتر محصولات میان اعضای آنهاست چراکه گسترش تعاونی ها به عنوان مظهر اقتصاد مردمی، اثر مستقیمی در توسعه کسب و کار و اقتصاد کشور دارد.

مدیرعامل بورس کالای ایران اظهار داشت: هم اکنون تعاونی های زیادی در بورس کالای ایران حضور دارند که به صورت کارا، اقدام به تخصیص و توزیع مناسب محصولات براساس سهمیه اعضای خود می کنند و هیچ مشکلی نیز در روند و توسعه فعالیت این تعاونی ها در بورس کالا وجود ندارد.

سلطانی نژاد با تاکید بر اینکه این محدودیت ها تنها برای متخلفان بوده و سایر تعاونی های قانونمند به فعالیت خود در بورس ادامه می دهند، افزود: تعاونی ها باید به مانند یک انجمن صنفی، حافظ منافع اعضای خود باشند نه آنکه با استفاده از امتیازهای تعاونی در جهت منفعت شخصی اقدام کنند؛ با همه این تفاسیر تاکید می کنم که بورس کالای ایران مدافع فعالیت تعاونی ها در روند معاملات است.

نوشته شده توسط تحریریه در یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۲ ق.ظ

  • دیدگاه‌ها برای بورس کالا مدافع تقویت تعاونی هاست/اعمال محدودیت برای تعاونی های متخلف بسته هستند
  • 11 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.