دوشنبه, ۲۹ بهمن ۱۳۹۷

تهران میزبان اولین کنفرانس بین المللی حلال در کازمتیک

تهران میزبان اولین کنفرانس بین المللی حلال در کازمتیک

جامع خبر(جامع نیوز):اولین کنفرانس بین المللی حلال در کازمتیک (لوازم آرایشی و بهداشتی) به همت سازمان بین المللی سیتی وان (گردشگری حلال) روز جمعه هفتم اردیبهشت ماه جاری در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار جامع خبر؛ این کنفرانس با حضور جمعی از اساتید دانشگاهی و بین المللی از کشورهای انگلیس، فرانسه، ترکیه، اندونزی، علی لاریجانی رئیس مجلس، اصغری رئیس سازمان غذا و دارو و جمعی از مسیولان عالی رتبه کشوری و همچنین مدیران ارشد سازمان گردشگری حلال(سیتی وان) برگزار خواهد شد.
محمد بقایی دبیر اولین کنفرانس بین‌المللی حلال در کازمتیک (لوازم آرایشی و بهداشتی) ۲۰۱۸ با اشاره به اینکه این کنفرانس جزو ۱۰ کنفرانس معدود در دنیا می باشد که در این زمینه برگزار می‌شود افزود: موضوع حلال در کازمتیک موضوع جدیدی نیست.
وی گفت: هر چند شاید برای مردم و صنایع و بازار ما مقوله‌ جدیدی باشد، اما چون ما در یک کشوری زندگی می‌ کنیم که همه محصولات حلال است و بالطبع انتظار چیز غیرحلال را نداریم. شاید خیلی از دقت نظری که کالایی باید حتما حلال باشد تا مورد استفاده قرار بگیرد نداشته باشیم.
بقایی افزود: اما حقیقت قصه این است که امروزه کالاهای حلال در دنیا و صنعت حلال در دنیا به‌ شدت در حال توسعه، رشد و ترقی است، به نحوی که کل صنعت حلال دنیا را حدود ۵/۲ بیلیارد دلار شامل می‌شود که یک صنعت بسیار بسیار گسترده و وسیع است.
وی گفت: صنعت کازمتیک یا همان آرایشی بهداشتی حلال هم به‌ نوبه‌ خودش حجم خیلی خوبی را دارد و در حال حاضر حدود ۲۰ میلیارد دلار حجم مارکت این صنعت در دنیاست که همه‌ ناظرین آمار و اقتصادی دنیا اعلام می‌ کنند که فقط تا ۷ سال دیگر (یعنی سال ۲۰۲۵) این رقم به ۵۲ میلیارد دلار خواهد رسید.
از همین رو تصمیم گرفتیم که اولین کنفرانس بین‌المللی حلال در کازمتیک را در تهران برگزار بکنیم که با استقبال بسیار خوب بین‌ المللی و جهانی مواجه شد .
در این همایش ۱۱ نفر از اساتید بین المللی دانشگاهی سخنرانی خواهند داشت که از هفت نفر از سخنران علمی این همایش از کشور آلمان، انگلستان، فرانسه، ترکیه، امارات و اندونزی هستند.
پروفسور جوشیتا از اندونزی رئیس انجمن متخصصین شیمی کازمتیک اندونزی و استاد دانشگاه داروسازی جاکارتا، سرکار خانم برگیت هابراز آلمان، عضو کمیته‌ی قانون‌گذاری اتحادیه‌ی اروپا در زمینه‌ی کازمتیک و قائم‌ مقام انجمن صنایع شوینده‌ی آلمان، دکتر ارچین اوزون تُرک رئیس انجمن متخصصین شیمی کازمتیک ترکیه و رئیس سابق انجمن پزشکان زیبایی اروپا و خانم آنجیشکا از انگلستان ،ارزیاب سلامت و ایمنی محصولات کازمتیک در اتحادیه اروپا از جمله سخنرانان برجسته این همایش هستند.
علیرضا کیانی عضو هیات‌ مدیره‌ انجمن صنایع شوینده آرایشی و بهداشتی و رئیس حوزه‌ آرایشی انجمن هدف اصلی برگزاری این همایش را نگاه ویژه به بخش صادرات دانست.
وی گفت: وقتی شما از استانداردی جهانی برخوردار باشید و یک وحدت رویه مورد پذیرش کشورهای جهان(مسلمان و غیر مسلمان) داشته باشید، طبیعتا قوت قلبی برای مصرف‌کننده‌های خواهید بود.
ما در کنفرانس حلال تهران به دنبال چند هدف کلی هستیم. اولین هدف ترویج فرهنگ استفاده از محصولات حلال است. هم در داخل و هم در خارج از کشور. هدف دوم ما نگاه ویژه به معرفی استاندارد حلال در کازمتیک به‌ عنوان یک استاندارد مترقی، به‌روز و دانش‌محور است. هدف سوم ما نگاه ویژه به صنعت و کالای داخلی و زمینه‌سازی برای صادرات کالای ایرانی حلال به کشورهای مسلمان و غیرمسلمان است.
هدف بعدی ما رونمایی از برند حلال city1 به‌ عنوان یکی از معتبرترین و پیشرفته‌ترین استانداردهای جهانی حلال در کازمتیک با همان سه محوریتی که خدمتتان عرض کردم هست. نکته‌ی بسیار حائز اهمیت، ایجاد یک بستر مناسب جهت آشنایی متخصصین و کارشناسان داخلی با مقوله‌ حلال در کازمتیک و ایجاد بستری مناسب برای تبادل اطلاعات با متخصصین خارجی و داخلی شرکت‌کننده در این کنفرانس باارزش بین‌المللی است.
کیانی در پایان اظهار امیدواری کرد که این همایش آغازی برای صنعت، متخصصین، دانشمندان و تمام دانشگاهیان ما شود که نگاه ویژه ای به این مقوله‌ بسیار مهم، فرهنگ‌ساز و مترقی داشته باشند و ما را در این صنعت حمایت کنند.
بقایی نیز با اظهار رضایت از برگزاری این همایش افزود: ما زمانی می‌توانیم بگوییم که از کالای ایرانی حمایت بکنیم که همه‌ی تلاشمان بر محور توسعه و پیشرفت تکنولوژی و دانش مرتبط به کالای ایرانی قرار گیرد.
وی گفت: در این مسیر دانشگاه باید به کمک حوزه‌ی حلال در کازمتیک بیاید. زیرا بدون کمک دانشگاه صنعت قادر نخواهد بود که به‌صورت پایدار در بازارهای جهانی کالای حلال در کازمتیک حضور پایدار داشته باشد. حضور در بازارهای جهانی نیازمند به توسعه هست و این توسعه حتما باید با تلاش دانشمندان ما در دانشگاه ایجاد بشود.

نوشته شده توسط تحریریه در دوشنبه, ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۳:۴۵ ب.ظ

  • دیدگاه‌ها برای تهران میزبان اولین کنفرانس بین المللی حلال در کازمتیک بسته هستند
  • 32 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.