شنبه, ۰۳ فروردین ۱۳۹۸

سلطانی‌نژاد: عرضه گندم در بورس کالا هزینه‌ها را کاهش می‌دهد

سلطانی‌نژاد: عرضه گندم در بورس کالا هزینه‌ها را کاهش می‌دهد

جامع خبر(جامع نیوز):مدیرعامل بورس کالا گفت: عرضه گندم در بورس کالا می‌تواند هزینه‌ها را به شدت کاهش دهد، چرا که عرضه این محصول، فرآیند تخصیص را تسریع می‌کند.

به گزارش “کالاخبر” به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ حامد سلطانی‌نژاد با اشاره به عرضه گندم در بورس کالا، اظهار کرد: عرضه گندم دربورس کالا می‌تواند هزینه‌ها را به شدت کاهش دهد، چرا که عرضه این محصول، فرآیند تخصیص را برای ذی‌نفعان تسریع می‌کند.

وی در ادامه از دیگر مزایای عرضه گندم در بورس کالا، گفت: اگر گندم مازادی وجود داشته باشد این گندم از طریق رینگ صادراتی بورس کالا قابل ارزیابی به بازارهای جهانی است.

سلطانی‌نژاد با بیان اینکه در سال گذشته نزدیک به ۵۰۰ هزارتن گندم و مشتقات آن از طریق بورس کالا به بازارهای جهانی صادر شده است، تصریح کرد: زمانی که یک محصول در یک بازار متمرکز و منسجم مورد معامله قرار می‌گیرد، نظارت بر کشف و تخصیص آن قابل تصمیم‌گیری و اجرا خواهد بود.

سلطانی‌نژاد با بیان اینکه گندم، یکی از محصولات استراتژیکی ما به حساب می‌آید، گفت: باوجود اینکه درخصوص تخصیص گندم شرکت‌های بازرگانی دولتی زحماتی برای تخصیص آن انجام داده‌اند، اما به نظر می‌رسد ورود بورس می‌تواند این تخصیص را تسهیل کند.

به گفته این مقام مسئول، دولت توجه ویژه‌ای به عرضه این محصول در بورس کالا دارد، چرا که مصوبه دولت هم ناظر براین است که گندم مورد نیاز صنف و صنعت می‌تواند مجوز خود را از طریق بورس مورد عرضه و معامله قرار دهد.

نوشته شده توسط تحریریه در یکشنبه, ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۴ ب.ظ

  • دیدگاه‌ها برای سلطانی‌نژاد: عرضه گندم در بورس کالا هزینه‌ها را کاهش می‌دهد بسته هستند
  • 16 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.