شنبه, ۰۳ فروردین ۱۳۹۸

صدور فیش حقوقی و کسر از حقوق برای ضامن شدن

خبر خوش برای مستمری بگیران تامین اجتماعی

خبر خوش برای مستمری بگیران تامین اجتماعی

جامع خبر(جامع نیوز):واعظ مهدوی گفت: صدور فیش حقوقی برای مستمری بگیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در دستور کار است.

محمدرضا واعظ مهدوی، مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با اشاره به تعداد مستمربگیران این سازمان، تصریح کرد: تا پایان آذر سال گذشته، ۵ میلیون و ٩۴٨ هزار و ۴۶٧ نفر مستمری بگیر اصلی و تبعی تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند و از خدمات این سازمان استفاده می‌کنند.
واعظ مهدوی، افزود: یکی از کارهایی که در دستور کار صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر است، صادر کردن فیش حقوقی برای مستمری بگیران این صندوق است.
وی با تاکید بر اینکه این فیش حقوقی دقیقا همانند سایر فیش های حقوقی کارکنان دولت است، خاطرنشان کرد: این فیش حقوقی به زودی برای مستمری بگیران ارسال خواهد شد. مستمری بگیران می توانند به سایت صندوق مراجعه کنند و پرینت فیش حقوقی خود را دریافت کنند. همچنین مراجعه به کارگزاری های مربوطه برای دریافت فیش حقوقی امکان پذیر است .
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر اضافه کرد: مذاکراتی با نهادهای مالی و اعتباری برای به رسمیت شناختن فیش حقوقی مستمری بگیران انجام شده است که در حال حاضر با صندوق ذخیره امید قرارداد بسته شده است. یعنی برای تضمین وام فیش های کسر از حقوق برای مستمری بگیران صادر خواهد شد.
وی افزود: همچنین برای عملیات کسر از حقوق، این امکان فراهم شده که مستمری بگیران به دفاتر استانی صندوق مراجعه کنند و در صورت افزایش تقاضاها، در آینده نزدیک این امکان در دفاتر کارگزاری فراهم خواهد شد.
واعظ مهدوی، بیان کرد: این فیش حقوقی شامل حال تمام مستمری بگیران، کسانی که حقوق بازنشستگی دریافت می کنند، کسانی که از کار افتادگی دارند و یا از بازماندگان بیمه شدگان هستند، خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه، جمعیت مستمری بگیران اصلی این سازمان را بازنشستگان، ازکارافتادگان و بازماندگان تشکیل می دهند، افزود: براساس اعلام دفتر آمار و محاسبات اقتصادی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی، از مجموع این رقم تا پایان آذر سال ٩۶، یک میلیون و ٧٣٠ هزار و ٨٩٨ نفر بازنشسته هستند .
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، گفت: از کل جمعیت مستمری بگیران تامین اجتماعی در همین مدت، ١٣۶ هزار و ٧٠۴ نفر از کارافتاده هستند و یک میلیون و ۵۴٢ هزار و ٢٠٢ نفر در ردیف بازماندگان قرار دارند. همچنین ٢ میلیون و ۵٣٨ هزار و ۶۶٣ نفر را افراد تبعی بازنشستگان و ازکارافتادگان سازمان تامین اجتماعی تشکیل می دهند.
واعظ مهدوی در پایان، یادآور شد: بر اساس آخرین آمار منتشر شده تعداد مستمری بگیران اصلی سازمان تامین اجتماعی در مجموع به ٣ میلیون و ۴٠٩ هزار و ٨٠۴ نفر می رسد که این افراد دارای ٢ میلیون و ۶۶۵ هزار و ٣٠٢ پرونده هستند.
لازم به ذکر است در پرونده های مستمری مربوط به بازماندگان، تمامی بازماندگان بیمه شده و یا بازنشسته متوفی از یک پرونده مستمری دریافت می کنند.

نوشته شده توسط تحریریه در دوشنبه, ۰۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۵ ب.ظ

  • دیدگاه‌ها برای خبر خوش برای مستمری بگیران تامین اجتماعی بسته هستند
  • 86 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.