سه شنبه, ۲۵ تیر ۱۳۹۸

هتل سبز؛ از حرف تا عمل

هتل هویزه تهران؛ نخستین هتل کشور مجهز به سایت انرژی خورشیدی

هتل هویزه تهران؛ نخستین هتل کشور مجهز به سایت انرژی خورشیدی

جامع خبر(جامع نیوز):پس از ساخت سازه‌های نگهدارنده، نصب پنل‌های خورشیدی، کابل‌کشی و نصب تجهیزاتی از قبیل “اینورتر” و “کنتور برق” و بر اساس توافقات حاصل شده با شرکت توزیع نیروی برق استان تهران، سایت انرژی خورشیدی هتل هویزه تهران به عنوان اولین هتل در کشور مجهز به این سیستم تامین انرژی، راه‌‌اندازی شد.
به گزارش جامع خبرمدیرکل هتل هویزه تهران ضمن اعلام این خبر، اظهار داشت: با راه‌اندازی و استفاده از این سیستم انرژی خورشیدی علاوه بر تامین بخشی از انرژی مورد نیاز بخش‌های مختلف هتل، موفق شدیم برای اولین بار در میان هتل‌های سراسر کشور با فروش برق تولید شده به وسیله این سیستم انرژی خورشیدی، اقدام به درآمدزایی از طریق ارائه خدمات جانبی در هتل نماییم.
دکتر سید مهدی حسینی، تصریح کرد: بر اساس توافق حاصل شده هر کیلو وات برق تولیدی سیستم انرژی خورشیدی به مبلغ ۸۰۰۰ ریال توسط شرکت توزیع نیروی برق استان تهران خریداری خواهد شد که با توجه به حجم برق تولید شده، سالانه مبلغی بالغ بر ۱۵۰ میلیون ریال درآمد را در بر خواهد داشت.
مدیرکل هتل هویزه تهران ابراز داشت: با توجه به درآمدهای حاصل شده از طریق فروش برق تولیدی سیستم انرژی خورشیدی می‌توان گفت هزینه‌های نصب و راه‌اندازی این سیستم حداکثر طی مدت ۴ سال مستهلک شده و پس از این مدت به سودآوری دست یافت.
وی در پایان افزود: این سیستم انرژی خورشیدی برای اولین بار در میان هتل‌های ایران در هتل هویزه تهران، نصب و راه‌اندازی گردیده است.
لازم به ذکر است هتل هویزه تهران طی سال‌های گذشته نیز در راستای تحقق اهداف مدیریت سبز در صنعت هتلداری، سیستم فاضلاب بیوشیمی خود را راه‌اندازی نموده بود.

نوشته شده توسط تحریریه در شنبه, ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱:۰۸ ب.ظ

  • دیدگاه‌ها برای هتل هویزه تهران؛ نخستین هتل کشور مجهز به سایت انرژی خورشیدی بسته هستند
  • 54 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.