جامع خبر(جامع نیوز):سهم تسهیلات تبصره ای از مجموع تسهیلات پرداختی بانک مسکن طی بهار امسال همچون روند سه سال گذشته افزایش یافت. به گزارش پایگاه خبری جامع خبر به نقل از بانک مسکن-هیبنا، بررسی روند پرداخت تسهیلات تبصره ای در سه ماهه نخست امسال نسبت به سه سال گذشته نشان می دهد: سرعت پرداخت تسهیلات […]

جامع خبر(جامع نیوز):سهم تسهیلات تبصره ای از مجموع تسهیلات پرداختی بانک مسکن طی بهار امسال همچون روند سه سال گذشته افزایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری جامع خبر به نقل از بانک مسکن-هیبنا، بررسی روند پرداخت تسهیلات تبصره ای در سه ماهه نخست امسال نسبت به سه سال گذشته نشان می دهد: سرعت پرداخت تسهیلات تبصره ای در فصل بهار امسال به طور قابل توجهی افزایش پیدا کرده به طوری که سهم این نوع تسهیلات از مجموع تسهیلات پرداختی از سوی بانک عامل بخش مسکن در سه ماه ابتدایی سال ۹۷ به ۳۴.۳ درصد رسیده است.
گزارش عملکرد تعداد تسهیلات تبصره ای طی سال های ۹۴ تا ۹۶ و سه ماه ابتدایی سال جاری حاکی از آن است که، سهم تعداد این نوع تسهیلات به کل تسهیلات پرداخت شده از سوی بانک مسکن در زمستان سال ۹۴ معادل ۱۵.۲ درصد بوده است. این سهم در یکسال ۹۵ با رشد ۱۰.۲ واحد درصدی به ۲۵.۴ درصد رسید. بر اساس این گزارش، روند رشد سهم پرداخت این تسهیلات به کل تسهیلات بانک مسکن در سال گذشته نیز ادامه پیدا کرد و به ۳۴.۶ درصد طی یکسال ۹۶ رسید که نشان دهنده رشد بیش از ۹ واحد درصدی نسبت به سال ۹۵ است. اما این سرعت رشد در فصل بهار سال جاری باز هم با افزایش روبه رو شده است. به طوری که در سه ماه نخست سال ۹۷، سهم تعداد تسهیلات تبصره ای به کل تسهیلات اعطا شده از سوی بانک عامل بخش مسکن به ۳۴.۴ درصد رسیده که تقریبا با سهم این نوع تسهیلات در ۱۲ ماه سال گذشته برابری می کند.
گزارش عملکرد بانک مسکن در بخش تعداد قراردادهای تسهیلات اعطایی تبصره ای نیز حاکی از آن است که در طی سه ماهه اول سال ۹۷، تعداد قراردادهای این نوع تسهیلات به ۲۹ هزار و ۱۹۶ فقره رسیده است.
تعداد قراردادهای منعقد شده در بخش تسهیلات تبصره ای طی زمستان ۹۴ و همچنین یکسال ۹۵ و یکسال ۹۶ نیز به ترتیب معادل ۱۷ هزار و ۷۵۲ قرارداد، تعداد ۹۸ هزار و ۵۷ فقره قرارداد در یکسال ۹۵ و تعداد ۱۴۵ هزار و ۵۲۱ قرارداد در سال ۹۶ بوده است.
بر اساس گزارش عملکرد ارایه شده، از ابتدای شهریورماه سال ۹۶ تا پایان خردادماه سال جاری (عمر کاری سپری شده از دولت دوازدهم)، بانک مسکن مجموعا رقمی معادل ۳ هزار و ۱۶۰ میلیارد و ۸۵۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان تسهیلات تبصره ای به متقاضیان پرداخت کرده است. به گفته رییس اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک مسکن این تسهیلات در چندین بخش مهم و کلیدی همچون تسهیلات قرض الحسنه ضروری و ازدواج، تسهیلات ساخت مسکن در بافت فرسوده، تسهیلات ساخت مسکن مربوط به حوادث غیرمترقبه و… پرداخت می شود.
نداکسری کرمانشاهی رییس اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک مسکن در عین حال تعداد قراردادهای منعقد شده در این بخش را طی سه ماه ابتدایی سال جاری معادل ۲۹ هزار و ۱۹۶ فقره اعلام کرد.
به گفته وی روند پرداخت تسهیلات تبصره ای بر اساس درخواست متقاضیان طی سال جاری با سرعت ادامه پیدا خواهد کرد.
عمده این تسهیلات شامل تسهیلات نوسازی بافت فرسوده، بازسازی مناطق زلزله زده و ساخت مسکن مهر می‌شود.